Śruby pływające

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Śruby pływające

#1

Nieprzeczytany post autor: bohman »

Szukajka nie potrafi znaleźć więc pisze:) Nie wiem czemu ale z reguły wszystkie felgi jakie ostatnio oglądam i mi się podobają mają rozstaw 5x112 a jak wiadomo nasze astry mają 5x110. I tutaj moje pytanie co myślicie o zastosowaniu śrub pływających by założyć felgi 5x112? Jest to bezpieczne? Ma może ktoś założone coś takiego u siebie?

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Osobiście nie jestem przekonany co do tego rozwiązania, obawiałbym się tego, że pojawi się bicie podczas jazdy, natomiast kilku moich znajomych jeździ na felgach ze śrubami pływającymi i na nic się nie skarżą, ważne aby te śruby miały TUV, jeżeli miałbym więc kupować takie śruby, a trochę ich potrzebujesz to szukałbym właśnie takich z certyfikatem.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Na astra coupe koles ma w swojej bardzo ladne alumy zdaje sie w rozmiarze 18cali i niestety wystepuja jedynie z rozstawem 5x112 i wlasnie ma srubki plywajace . Wszystko jest okej a i smiga dosc szybko.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: bohman »

Tak właśnie się zastanawiam bo z jednej strony słyszę że to nie jest dobre rozwiązanie a z drugiej że nie ma w tym nic złego i że ktoś to po to wymyślił, gdyby było niebezpieczne to by tego zakazali. wesoł, masz może namiar na tego gościa albo link to tematu z jego bryką?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

szukalema ale jakos znalez cie moglem. Fajne alumki to byly bo duze i cienkie 5 szprych tak wiec bylo widac mega tarcze hamulcowa w QP turbo. Kolor auta to czerwony. W sumie to niewazne jest co i jak bo chodzi oto ze te 1 mm na kazdej srubie sie zgubi tymi podkladkami plywajacymi. Ja mam jeszcze kola w garazu na sprzedanie od swojej AG i mam w nich oryginalnie nie tyle ze sruby plywajace ale tez i mimosrodowewstawki w felgach i rozstaw srub dzieki temu jest regulowany plynnie od 5x108 do 5x 114,3 tak wiec mamy kola ktore pasuja do sporej gamy aut bo po drodze jeszcze jest 5x110 i 5x112. Szkoda tylko ze nie maja 5x100 bo by mi podpasily do golfa a tak to leżą. ALumki kupowalem nowe i w zestawie sa sruby i pierscienie centrujace od producenta felg TSR- rozmiar 16 cali.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Czelus

Astro-maniak
Posty: 1129
Rejestracja: 02 sty 2007, 19:09
Imię: Łukasz
Auto: chrysler 300M
Silnik: 2,7
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia-Cisowa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Czelus »

ja mam felgi z rostawe 5x108 i sruby plywajace powiem wam ze nic nie odczuwalem nic nie bilo bylo wszystko wporzadku i tez lecialem na takich srubkach ponad 200 km/h dlatego ja nie widze zadnych przeszkod w srubach plywajacych

Zablokowany