migajaca kontrolka rezezwy

Awatar użytkownika
gumisj-no

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 15 kwie 2009, 16:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

migajaca kontrolka rezezwy

#1

Nieprzeczytany post autor: gumisj-no »

witam przeszukalem forum ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. co oznacza migajaca kontrolka rezerwy w astrze g w dieselku. najpierw sie zaswiecila a po kilku kilometrach zaczela migac. po zatankowaniu juz nie migala

pozdrawiam i dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
Sonic

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2009, 19:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Sonic »

jak kontrolka się świeci to znaczy że paliwo sie kończy, jak zaczyna mrugać to już znak że zostało go bardzo mało. mruganie ma zwrucić Twoją uwagę na nią.

W momencie kiedy zapala się kontrolka w zbiorniku ma zostać paliwa na jakieś 70 km a gdy zacznie mrugać na ok 30 km ale to straszna rozbieżność jest bo ja ostatnio od zapalenia kontrolki zrobiłem 120km i nie zaczęła jeszcze mrugać.

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

w vectrze 2.0DTI najpierw mi kontrolka mrugała a potem dopiero się paliła na stałe
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 5195

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Na moje jeżeli w zbiorniku jest paliwa minimalnie więcej niż rezerwa to kontrolka zaczyna mrugać, bo samochód się pochyla i zależy czy pływak w zbiorniku zejdzie niżej niż poziom czy też wejdzie wyżej. Ale nie jestem pewien, jak to jest w Waszych "nowszych" samochodach, bo ja mam Astrę F.

mpm

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2009, 12:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - okolice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: mpm »

nie wiem jak to jest w Asterce, lecz w Omedze było tak:
najpierw sobie pomrógiwała na pomarańczowo, później zapalała się na stałe, a w ostatniej fazie (gdy komputer pokazywał MNIEJ JAK 10KM możliwości przejechania na posiadanym paliwie) zaczynała pulsować co 2 sek... i tak pulsowała do czasu pojawienia się komunikatu MNIE JAK 5KM, gdy było mniej jak 5km zaczynała PULSOWAĆ na czerwono a komputer wyświetlał TAKSTELLE FAHREN ( czyli jedź do stacji paliw) .... Po przejechaniu 5km wyświetlał się komunikat : KEINE BENSINE, FAHREN NICHT MOGLICH (nie ma benzyny, jazda nie możliwa)... Przejechał jeszcze 5,6km i zdechł a na wyświetlaczu KEINE BENSINE! STOP. W prawdzie w Oplach z komputerami jest jeszcze zapas 1,8L by nie zapowietrzyć układu wtryskowego ale na te 1,8L użytkownik nie ma już wpływu. Miałem to okazję sprawdzić w korku na niemieckiej autostradzie...
AstraII Comfort 1.7TD - 2009 :-)

Zablokowany