nowy samochód i użyte w nim płyny (oleje itp.)

mpm

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2009, 12:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - okolice
Kontakt:

nowy samochód i użyte w nim płyny (oleje itp.)

#1

Nieprzeczytany post autor: mpm »

Witam...
Jak wiadomo, każdy nowy samochód posiada niby nowe płyny i oleje.. Mam dość głupie pytanie, ale... czy owe nowe auto, jeśli zostało wyprodukowane w styczniu a dziś jest już czerwiec; nie wymaga przypadkiem wymiany owych płynów na świerze??? Czy, coś się dzieje z silnikiem, jeśli przez okres pół roku przejechał zaledwie 1,2km po placu??
Czy olej w silniku nie wymaga wymiany??

Dlaczego pytam?

Mam kolegę w fabryce Dae...xxx w Warszawie... który, przez ponad 2 lata pracował przy taśmie montażowej... Olej zakupowany w takich firmach jest hurtowo! Biorą np. na początku roku 1000 czy 2000 L w beczkach i taki olej, sukcesywnie zużywają! Kolega, twierdził też, że nie zawsze olej ma np. rok! Bo jak wiadomo, z taśmy schodzi mało aut... Firma olej zakupuje, i tak naprawdę, On sam twierdził, że do aut które wyszły z taśmy (seria 12.2008) wkładano silniki (kompletne) z partii 06.2007 więc, silnik w niby nowym aucie miał już lekko ponad rok... (oczywiście zalane już olejem)... tylko, nie do końca wiadomo jakim dokładnie... Kolega , wspominał jedynie o tym, że gdy odpakowują jakiś silnik, widzą: nr partii, dokładne dane i nr. serii oraz info na temat płynów; w przypadku oleju pisze np. 15W40 MOBIL SYNTETIC i tyle...
Czego się boję?? Wchodzimy do sklepu i widzimy kilka odmian Mobila o podanych parametrach... Jak wiadomo, olejów się nie miesza... a Oni, na taśmach, gdy już auto jest w końcowej fazie i zaraz ma wyjść na plac, uzupełniają tym co mają i nie zawsze jest gwarancja że dolany olej będzie taki sam...
Jak myślicie... Wymienić olej w mojej Astrze ??? Mam napisane że 15W40 LOTOS... MINERAL .... Czy , jeśli wymienię olej na MOBIL ONE 15W40 MINERAL wraz ze wszystkimi filtrami zrobię dobrze???
AstraII Comfort 1.7TD - 2009 :-)

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

mpm pisze:Mam napisane że 15W40 LOTOS... MINERAL
... w nowym aucie mineralny olej - nie ma pomyłki :?:
mpm pisze:Wymienić olej w mojej Astrze ???
olej wymieniamy w/g przebiegu lub raz na rok ... Ty wybierasz ...
mpm pisze:jeśli wymienię olej na MOBIL ONE 15W40 MINERAL wraz ze wszystkimi filtrami zrobię dobrze???
... bardzo dobrze - masz spokój na ok. 10 tkm .... tylko dlaczego nie syntetyk jest wlany w nowym aucie :?: :?:
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

mpm

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2009, 12:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - okolice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mpm »

przepraszam, pomyłka... , mam Syntetyc, pomyliłem z Omegą...
10.000km to Ja robię w 2 miesiące (TAXI) :-) :-)
AstraII Comfort 1.7TD - 2009 :-)

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

mpm pisze:10.000km to Ja robię w 2 miesiące
... dobry olej syntetyczny = wymiana co 20 tkm np. Castrol magnatec lub podobny ...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

marek

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2008, 21:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda śląska
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: marek »

zawsze możesz dolać olej wyższej klasy do niższej np.syntet.do pólsyntetykuale nigdy odwrotnie ,poza tym oleje tej samej klasy są mieszalne

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

marek pisze:zawsze możesz dolać olej
... marek, czytamy i rozumiemy co czytamy ... od początku tematu nie ma ani słowa o dolewkach ... tylko o wymianie ...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

mpm

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2009, 12:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - okolice
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: mpm »

dokładnie, ... dolewek stosowałem tylko w moim starym mercu w124 kiedy brał już olej (a miał przejechane 1.570.000 i po 578 tysiączku już się rozpadł :-)
A jaki obecnie Olej ma najlepszą opinię?? chodzi mi o silniki diesla... Mi osobiście jeździło się OK na Mobilu, Castrola nigdy nie stosowałem...
AstraII Comfort 1.7TD - 2009 :-)

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

Od początku zakupu Astry jeżdże na Mobilu i też, żadnych problemów nie ma, ew zachwalali też olej oryginalny GM, jest chyba trochę tańszy i sprawóje się rownież dobrze, żadnych problemów nie ma. Ja jednak zostanę przy sprawdzonym Mobilu i Tobie też tak radze zrobić. Skoro do tej pory w innych autach nie było problemów to po co kombinować.
O Castrolu ... rożne wieści słyszałem :/

Awatar użytkownika
kipro

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: kipro »

a który Mobil polecałbyś do 2,0 DTI ? 10W40 czy 5W50?

mpm

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2009, 12:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - okolice
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: mpm »

Też tak myślę, z Mobilem nigdy nie było problemów... Moja siostra posiada Fabię z 2008r ... Olej wymieniam w niej sam jak i wszystkie filtry... Ostatnia zmiana była przy przebiegu 18885 , wcześniejsza przy 13000... Wlewałem Mobil Super M 15w40 i podczas zlewania, olej nadal był przeźroczysty... Na tym samym oleju, jeździłem Omegą B lecz... przy wymianach (co 5000km) olej był czarny... Myślę, że spowodowane jest to wiekiem i stanem samego silnika...
Tak jak już wspomniałem... Pozostanę przy Mobilu, ale... odmian też jest kilka... Jakiego Mobila Uważacie za najlepszego do Diesla???
AstraII Comfort 1.7TD - 2009 :-)

Zablokowany