szukam porad dot. opon w nowym samochodzie

mpm

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2009, 12:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - okolice
Kontakt:

szukam porad dot. opon w nowym samochodzie

#1

Nieprzeczytany post autor: mpm »

z informacji przeze Mnie posiadanych (znam język i dzwoniłem do przedstawiciela OPEL AG w Berlinie) każdy nowy Opel w Niemczech gdy wychodzi z taśmy wyposażany jest w opony 2 marek: FULDA (70%) i Continental (30%). Polskie fabryki montażowe działają na licencjach firm z zachodu, więc, auto wychodzące z polskiej taśmy, powinno być zaopatrzone w taki sam sposób jak w niemczech (zapisy licencyje)... Standardowo wyposażone auto w niemieckim salonie zawiera: próbkę (5L) oleju silnikowego, oryginalne opony w/g modelu; gaśnicę, apteczkę, trójkąt, linkę holowniczą, komplet bezpieczników, klucz do kół, lewarek OPEL, komplety żarówek; dodają też komplet kosmetyków do karoserii; u Mnie w samochodzie nie ma prawie nic! tzn. jest dojazdówka, klucz do kół, trójkąt i tyle a opony mam Dębica... Jeśli niemiecki przedstawiciel sprzedaży twierdzi że ma być i koniec, to co mam zrobić jeśli wciśnięto mi tanią Dębicę (w sklepach po 119zł szt.) i reszty nie widu, nie słychu???
AstraII Comfort 1.7TD - 2009 :-)

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Zamiast zakladac 3 tematy wystarczyl by jeden :)
Jak zuzyje sie debica kupisz inne ;)
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

mpm

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2009, 12:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - okolice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mpm »

he,he... no to na pewno, ale wolał bym zużywać Continentala... Jak wiecie, różnica dość spora... nawet w czasie eksploatacji... Miałem Omegę B, i na dębicach jeździłem 8-10miesięcy a gdy fundnąłem jej Fuldy, to przy tym samym przebiegu opony zmieniałem po 2 latach... Nie chodzi mi tu o fakt posiadanych opon, lecz... o fakt jak zmusić Opla do wymiany na to, co im sam producent nakazał zakładać?
AstraII Comfort 1.7TD - 2009 :-)

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

jedz do opla i wyjasnij, ew rzecznik praw konsumenta zostaje
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

mpm

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2009, 12:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - okolice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: mpm »

Już dzwoiniłem... :-) Umówiłem się na rozmowę w Oplu w poniedziałek! I na pewno tam pojadę! Zobaczymy co powiedzą... bo Jak narazie, powiedzieli tylko tak:
no nie możliwe, Dębica??? My mamy tylko Continental (????) ale, auto zostało dla Pana sprowadzone w Gdańska, bo My akurat nie mieliśmy białego kombi... (o tak,tak...)
i być może auto było jeszcze na tzw. zamiennikach przed sprzedażowych (dokładnie tak powiedziała) i takie opony powinni zamienić na inne gdy już klient chce wyjechać z salonu.... ot mi bajer... Dzwoniłem jeszcze wczoraj, więc, myślę, że i tak szybko załatwili... Zobaczymy co zrobią w poniedziałek...
Zastanawiam się tylko ile ASTR śmiga po Polsce na Dębicach w całkowitej nieświadomości... ????
AstraII Comfort 1.7TD - 2009 :-)

Zablokowany