wjazd w tylek

Awatar użytkownika
kisiol

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 27 maja 2009, 23:17
Imię: Krzysiek
Auto: Opel Astra H kombi
Silnik: 1.9 CDTi @ 165KM
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

wjazd w tylek

#1

Nieprzeczytany post autor: kisiol »

Czesc...

Niestety mi tez sie przytrafila (nie)mila przygoda. Mianowicie jadac w czwatek do pracy Legnicką (Wroclaw) najszybszym pasem auto przede mną zaczelo nagle gwaltownie hamowac... Mi zabraklo niestety pol metra i odbilem sie od Hondy przede mna. Na poczatku myslalem, ze wszystko jest ok (prawie zadnych widocznych sladow z zewntarz), jedynie talbica relejstracyjna sie lekko pogiela i odpadla. Jednak wieczorem jadac zapalila m isie kontrolka auta z kluczykiem. Pod domem zczytalem bledy, ktore sie pojawily i mam 3:

148104
148204
057074

Pierwsze dwa to zwiazane sa z walnietymi wentylatorami od chlodnicy. Trzeciego rozwiazania na forum nie znalazlem jednoznacznego.

Oto fotki jak to wyglada w srodku:

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Z tego co widze to musze zaczac od blacharki.. Stad moje pytanie.. jak sie nazywa ten wygiety aluminiowy element? Bo nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi, a nie chce kupic niepotrzebnej czesci.

Jesli chodzi o mechanike to wentylatory i wygieta chlodnica.. Da sie jakos ta chlodnice naprostowac?

Dodam, ze nic nie kapie. Jakie by bylo koszty tego wszystkiego?
I ostatnie najwazniejsze.. mozektos polecic jakiegos blacharza wewroclawiu sprawdzonego ?

Pozdrawiam i zycze wiecej szczescia ;-))))

[ Dodano: 2009-07-13, 09:30 ]
niestety nie moge edytowac swojego postu... stad moje pytanie...

Czy ten pogiety element wyglada jak to:

[External Link Removed for Guests]

czy moze to:

[External Link Removed for Guests]

a moze jeszcze jakso inaczej?

bede bardzo wdzieczny za odpowiedz

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Wystarczy lekko tylko puknac w cos i belka sie zawsze podgina. Taka jej rola. Mozna probowac ja wyciagnac jesli jest stalowa ale w zasadzie lepiej zakupic nowa bo masz alu..
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Zablokowany