wciśnięty hamulec falują obroty

misiek800115

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 05 maja 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: żarów
Kontakt:

wciśnięty hamulec falują obroty

#1

Nieprzeczytany post autor: misiek800115 »

witam mam pytanie co może być przyczyną falujących wolnych obrotów gdy wciskam hamulec,
7.5-10.5L /100km LPG

matutino

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 06 lip 2009, 23:40
Imię: matutino ;P
Auto: Astra F Caravan '92
Silnik: C16NZ->gazowany
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: matutino »

Napisz kiedy falują, tzn.: czy w trakcie hamowania czy też kiedy auto stoi a Ty masz naciskasz pedał hamulca ? Ja miałem podobną historię za czasów "wożenia się" fordem orionem. Tam falowanie występowało podczas kręcenia fajerką na postoju. Jak się okazało pompa wspomagania pobierała dużo mocy, spadały obrotki silnika i głupiała elektronika od lpg. Wystarczyło wyregulować instalację i było po problemie. Może u Ciebie podobne falowanie powoduje servo układu hamulcowego ?

misiek800115

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 05 maja 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: żarów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: misiek800115 »

falowanie występuje w dwóch przypadkach w czasie gwałtownego hamowania i w czasie postoju z wciśniętym pedałem(na benzynie i na gazie)
7.5-10.5L /100km LPG

simon23

Astro-maniak
Posty: 1238
Rejestracja: 11 maja 2009, 18:12
Imię: Przemek
Auto: była Asia f-ka jest Volvo v40
Silnik: C16SE +LPG 1.8+lpg
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie/wlkp
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: simon23 »

siemka najprawdopodobniej to wina servo jaki jest hamulec bardzo twardy w oplu to gorzej stwierdzić bo standardowo ma twardy pedał hamulca ale może się bardziej utwardził

[ Dodano: 2009-07-27, 14:02 ]
wiesz może być np membrana w servo pęknięta i łapie lewe powietrze

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

podepne sie na trroche bo mi tez faluja ale w innych momentach.
w "starym" silniku czasem dzialy sie cuda m.in obroty szly na max i wygladalo jak by linka od gazu sie zaciela bo za nic nie chcial zejsc z obrotow.. pochodzil ok minuty na postoju i sam sie uspokoil ale to akurat trafilo mi sie 2 razy w ciagu 3 lat. druga sprawa to to ze czasem w trasie jak wrzucilem na luz to bylo slychac ze obroty faluja szybko wolno szybko wolno.. na max nie wkrecaly sie ale falowaly co ciekawsze to dzialo sie tylko jak auto bylo w ruchu jak sie zatrzymalem to odrazu sie uspokajalo. myslalem ze to sonda moze byla walnieta i dlatego tak sie dzialo.. teraz mam "nowy" motor i juz raz mi tez sie zdarzylo ze zaczely falowac podczas jazdy na luzie.. a w czasie jazdy jak puszcze gaz na biegu to normalnie sie zachowuje.. czy w kazdej tak jest? co moze byc przyczyna? dodam ze teraz silniczek chodzi miodzio ;)
kupie podłokietnik przód astra g

matutino

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 06 lip 2009, 23:40
Imię: matutino ;P
Auto: Astra F Caravan '92
Silnik: C16NZ->gazowany
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: matutino »

misiek800115 pisze:falowanie występuje w dwóch przypadkach w czasie gwałtownego hamowania i w czasie postoju z wciśniętym pedałem(na benzynie i na gazie)
też obstawiam servo
grzechu86tonie pisze:zdarzylo ze zaczely falowac podczas jazdy na luzie.. a w czasie jazdy jak puszcze gaz na biegu to normalnie sie zachowuje..
w profilu nie piszesz czy masz gazunek więc zakładam, że nie masz :D spróbuj na początek wyczyścić krokowiec, chociaż jeśli to by jego wina była to obroty raczej by się zawieszały a nie falowały. Jeśli to nie pomoże to pasowałoby sprawdzić jakimś testerem szczelności albo nawet osłuchać stetoskopem czy nie bierze lewego powietrza spod uszczelki pod kolektorem ssącym.

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

nieeee mam niegazowaną :) to mozna pobadac tylko wiesz jak by to bylo stale i za kazdym razem to ok a ona robi tak jak ma taki kaprys ;) zobacze sprawdze lepiej ten silniczek i podlece gdzies bo troche to mnie niepokoi :/
kupie podłokietnik przód astra g

Mirko

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 28 kwie 2009, 21:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Mirko »

Czy w F-ce podobnie jak w G (silnikZ...) jest zaworek zwrotny pomiędzy serwem a kolektorem? Jeśli to występuje przy operowaniu hamulcem, może coś w tym kierunku?
nie pozwólmy aby brak zdecydowania wykluczył nas z działania

simon23

Astro-maniak
Posty: 1238
Rejestracja: 11 maja 2009, 18:12
Imię: Przemek
Auto: była Asia f-ka jest Volvo v40
Silnik: C16SE +LPG 1.8+lpg
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie/wlkp
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: simon23 »

tak jest taki zaworek potocznie smoczkiem zwany jeśli o ten sam chodzi tzn w servo wchodzi i do niego jest przymocowany wąż od kolektora to też może być przyczyną masz racje kolego

Zablokowany