wyprzedaże aut testowych i rocznych

Awatar użytkownika
maryo

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 cze 2009, 22:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

wyprzedaże aut testowych i rocznych

#1

Nieprzeczytany post autor: maryo »

witam,

poszukuję ostatnio auta i zdziwiło mnie ostatnio dlaczego salony firmowe (przynajmniej kilka z nich, a to już zastanawiające) sprzedają auta testowe tzw. DEMO tańsze o ok 3000 zl. czy jakość techniczna tych aut jest zastanawiająca? moze ktoś już sie nad tym zasanawiał?

i drugie pytanie, również w salonie sprzedają używane auta 1-roczne, przebieg ok 20tys o ok 10tys taniej. w salonie kilka sztuk tego auta. zna może ktoś powód takiego postępowania? czy to auta wypadkowe itp?

5iewierzan

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 08 mar 2009, 17:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin/UK
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: 5iewierzan »

Znajomy kupował w anglii kia terenową z demo. Zadowolny jest bardzo. Powód niższej ceny to duży przebieg, poza tym ludzie którzy je biorą raczej nie dbają jak o swój. Samochód po roku traci najwięcej na wartości, więc dlatego mogą być takie ceny.

WojtekRybnik

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 13 lip 2008, 17:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: WojtekRybnik »

Znajomy zakupil Corolle wlasnie po jazdach testowych w salonie. Rabat byl dosc spory a problemow z samochodem zadnych, poza faktem iz mial juz troszke przejechane km oraz pewnie kazdy jezdzący nim testowal go do granic jego mozliwosci ;).
Z tego co wiem nie wyniknely zadne problemy techniczne zwiazane z tego typu przeszloscią uzytkowania.

Tak wiec czasami warto sie skusic bo mozna znalezc dobre auto za rozsadną cene.

Pozdro :)

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: art »

maryo pisze:witam,

poszukuję ostatnio auta i zdziwiło mnie ostatnio dlaczego salony firmowe (przynajmniej kilka z nich, a to już zastanawiające) sprzedają auta testowe tzw. DEMO tańsze o ok 3000 zl. czy jakość techniczna tych aut jest zastanawiająca? moze ktoś już sie nad tym zasanawiał?

i drugie pytanie, również w salonie sprzedają używane auta 1-roczne, przebieg ok 20tys o ok 10tys taniej. w salonie kilka sztuk tego auta. zna może ktoś powód takiego postępowania? czy to auta wypadkowe itp?
To normalna praktyka, że się robi upust na towar macany, dotykany,ujeżdżany itp.
np. każdy produkt z pułki wystawowej taki jak DVD ,tv, kino domowe itp. masz prawo żądać do 30% zniżki od jego normalnej ceny. :mrgreen:
Astra G 1.6 16V Caravan

Usunięty użytkownik 3235

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

5iewierzan pisze:Powód niższej ceny to duży przebieg, poza tym ludzie którzy je biorą raczej nie dbają jak o swój.
Auto po demonstracji wcale nie musi mieć dużego przebiegu. Przed zakupem AH, zastanawiałem się nad Merivą po demo, miała przejechane niewiele ponad 600km, jedynym minusem tego auta była niedziałająca regulacja wysokości fotela kierowcy.
Jak wiadomo takie auto jest oklejone, ale z chwilą kupna ASO zajmuje się tym we własnym zakresie i nie ma śladu po wszystkich naklejkach.

Co do stanu silnikowego, to z reguły autem demonstracyjnym podczas jazdy testowej jedzie pracownik danego dealera marki - przynajmniej taką prawidłowość zauważyłem w Oplu.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

siostra kupiła corsę testową i też sprawuje się wyśmienicie. Ja polecam takie zakupy. Jak jest autko zarysowane np czy coś nie działa to jak się dobrze ugadasz to jeszcze w cenie pomalują albo naprawią to ;)

Pan Artur

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 19 lip 2009, 23:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łucznica
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Pan Artur »

art pisze:każdy produkt z pułki wystawowej taki jak DVD ,tv, kino domowe itp. masz prawo żądać do 30% zniżki od jego normalnej ceny
Podaj podstawę prawną takiego żądania, bo jestem niezwykle ciekaw skąd to wytrzasnąłeś?
Obrazek

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: art »

Pan Artur pisze:
art pisze:każdy produkt z pułki wystawowej taki jak DVD ,tv, kino domowe itp. masz prawo żądać do 30% zniżki od jego normalnej ceny
Podaj podstawę prawną takiego żądania, bo jestem niezwykle ciekaw skąd to wytrzasnąłeś?
Niepisane prawo handlowe. A raczej wewnętrzne prawo szanującej się firmy. Każdy kierownik działu sprzedaży ma przyzwolenie na obniżenie ceny nawet do 30% ;) . Poza tym pisałem, że mamy prawo żądać/prosić..., a nie że mamy podstawę prawną. ;)
Astra G 1.6 16V Caravan

Pan Artur

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 19 lip 2009, 23:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łucznica
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Pan Artur »

art pisze:Poza tym pisałem, że mamy prawo żądać/prosić..., a nie że mamy podstawę prawną.
Hehehe :) W myśl tego co piszesz, masz prawo żądać nawet i 90% bonifikaty :)

Jaki będzie tego finał, nietrudno przewidzieć ;)
Obrazek

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Wiecie taki sprzęt czy to samochód czy to lodówka należy potraktować jako używany i na tej podstawie sprzedawcy obniżają cenę.
Spełniło swoją rolę a teraz wolą się tego pozbyć po kosztach niż się bujać ze sprzedażą.

Wiadomo że jak coś jest na stanie to jest to zamrożona gotówka. W przypadku auta testowego jest jeszcze gorzej bo są one zarejestrowane, rocznik ucieka, ubezpieczenie trzeba płacić dlatego wolą się tego pozbyć niż za rok jeszcze stracić na wartości a tak mają pieniądze na dalsze inwestycje

Zablokowany