Podstawa alternatora bosch

simon23

Astro-maniak
Posty: 1238
Rejestracja: 11 maja 2009, 18:12
Imię: Przemek
Auto: była Asia f-ka jest Volvo v40
Silnik: C16SE +LPG 1.8+lpg
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie/wlkp
Kontakt:

Podstawa alternatora bosch

#1

Nieprzeczytany post autor: simon23 »

Witam koledzy mam alternator delco ledwo co ładuje dostałem od znajomego boscha 70A z astra 1.6 tylko u mnie podstawa nie pasuje.Więc mam pytanko znalazłem na szrocie vectre z silnikiem 1.8 z taką właśnie podstawą czy podejdzie ona do mojego silnika tzn C14NZ. Z góry dzięx za odp

[ Dodano: 2009-08-17, 10:55 ]
Jeszcze dodam że mój delco nie nadaje się do regeneracji ma już rowki głębikie wyjechane na komutatorze jak to po 250tys km

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

simon23, "komutator" jak to nazywasz (komutatorem to to nie jest) jest elementem wymienialnym w alternatorze.

A czy podstawa bedzie pasowac >> trzeba szpaknac w EPC
Teraz nie mam czasu zy grzebac w EPC.
Ale obawiam sie ze nie podejdzie

Pozdrawiam

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Zaopiekuj sie tym starym poczciwym DELCO. Na allegro pierscienie slizgowe widzialem wczoraj po 9 zl . Na pewno da sie to dokupic. Przy okazji pomierzyc szczotki i jak sa zbyt krotkie wymienic na nowe. Same szczotki. No chyba ze poprostu ju regulator wyzional ducha. Jak raz zadbasz o delco to odwdzieczy ci si ekilulernia bezobslugowa praca. Wiem bo sam mam i bardzi sobie chwale ten alternator. Osobiscie uwazam ze alternatory Boscha sa delikatnie przereklamowane.

simon23

Astro-maniak
Posty: 1238
Rejestracja: 11 maja 2009, 18:12
Imię: Przemek
Auto: była Asia f-ka jest Volvo v40
Silnik: C16SE +LPG 1.8+lpg
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie/wlkp
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: simon23 »

Ok dzięx ale chodzi mi również o to że delco jest 55A a przy moim audio to trochę mało dlatego kombinuje z 70A boschem jeśli się nie da to i tak będę szukał 70A ale delco

[ Dodano: 2009-08-18, 00:18 ]
karola44-81, szczotki łożyska regulator wymienione ok 1,5 tys temu
rzezniol, nazywam to komutator dlatego że nie znam innej nazwy tego gdzie szczotki stykają się z wirnikiem słyszałem kiedyś nazwę ślizgacz Pozdrowienia

Zablokowany