wymiana panewek

Usunięty użytkownik 5143

wymiana panewek

#1

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5143 »

Jestem po wymianie panewek, mechanik mowil ze teraz do 3 tys km mam nie katowac auta , na necie wyczytalem zeby lepiej jezdzic dosc wolno, tylko czy konieczna jest wymiana oleju po 3 tys km od wymiany panewek , bo tak mi powiedzial ?

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

teria mowi ze cały ewentualny syf ktory wielkosciowo moze po procesie docierania panewek zaszkodzic silnikowi powinien wychwycic filtr oleju ...

Zrobisz jak uwazasz ja tam nie widz ejakis wyraznych przesłanego do wymiany

Pozdro

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Oczywiscie zrobisz jak bedziesz chcial.
ale polecam przemyselc:
Mechanik ci zrobil wymiane, podjal sie tego, wzial odpowiedzialnosc, no i zapewne rachunek tez mial minimum 2 zera przed przecinkiem.

Teraz pytasz czy wymienic olej za ok 100 zl? Mozesz nie wymieniac. ?Ale co bedzie jezeli przytrze sie na panewce, pojedziesz do mechanika z zalami i reklamacja. On zapyta czy wymieniles olej jak mowilem, i czy nie bylo widac jakich opilkow? Co mu odpowiesz? nie wymienilem bo tak pisali na forum?

Ja doskonale rozumien, ze kazda zlotowka wazna, ale juz sam sie przekonalem, ze biednego nie stac na oszczednosci.

marcin84

Astro-maniak
Posty: 170
Rejestracja: 12 sie 2008, 10:43
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra F
Silnik: C16NZ
Lokalizacja: Złoczew
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marcin84 »

Olej wymienić bezwzględnie. Filtr zatrzyma cały syf, to prawda ale jak długo go będzie zatrzymywał, dopuki będzie mógł. A jak już będzie pełny to zawór puści olej bokiem pomijając filtr i cały syf będzie krążył po silniku. Moim zdaniem olej należy wyminić tym bardziej że jest to zalecenie mechanika.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Zawsze po remontach robi sie tak ze sie zalewa olej niekoniecnzie z gornej polki. Dociera sie silnik i dopiero pozniej po przebiegu kilku tys zalewa wlasciwy oleum. Plukanie silnika to tez tak samo- ropą zalewamy i odpalamy silnik i zostawiamy na 5 min na wolnych obr. spuszczamy syf i zalewamy olejem- zwyklym 15W40 i po 100-200 km wymieniamy olej ponownie na wlasciwy.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

wymiana oleju z filtrem 100zl?? kolego zmien mechanika bo ten to Cie robi w nie powiem co :mrgreen: filt kosztuje jak dobrze pamietam 12zl i a olej ok 60zl. wymiana wszystkiego to max 30min dla kogos kto to pierwszy raz robi.
kupie podłokietnik przód astra g

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

60zł to kupisz lichy olej

WojtekRybnik

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 13 lip 2008, 17:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: WojtekRybnik »

A co w tym dziwnego ze wymiana oleju 100 zl??
Olej Shell 10W40 w promocji ok 95-100 zl za 5 l (litr juz gratis), bez promocji w tej samej cenie 4 litry. Do tego dolicz filtr oleju ok 10-15 zl. Robocizna 10-20 zl.
Oczywiscie mozna narzekac ze gdzie indziej wymiana oleju gratis, tyle ze zmienialem juz w warsztacie kilka razu olej w samochodach, gdzie wlasciciel korzystal poprzednio z darmowych wymian - robiona na szybko, przekrecony i cieknacy korek w misce, naprawa gwintu lub wymiana calej miski jak np. w Matizie...
Koszt oszczednosci w tym przypadku wyniosl ok 90 zl - nowa miska.

Jednym slowem jezeli szanujesz pieniadze to rob raz a porzadnie... chyba ze stac cie na oszczedzanie, ktory w rzeczywistosci na dluzsza mete podwaja koszty...


Co do zmiany oleju po takiej naprawie mechanik ma racje. Mialem to samo w poprzednim samochodzie, panewki, tloki zawory pierscienie itp zmienione. Zalalny lotosem, po dotarciu zmiana oleju na ten z wyzszej polki.

Tyle w tym temacie, aczkolwiek zrobic jak bedziesz uwazal za stosowne.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

heh no jak majster przekreca gwint to czemu ja za to place?? trzeba umiec sie odezwac bo reklamacja na robote tez wchodzi w gre. ja zalewalem lotosa a nie mobila i za robocizne nie placilem bo sam to zrobilem :mrgreen: cos droga ta miska do matiza :lol: na szrocie pewnie za 50zl bys kupil a nowa nie musi byc bo ta czesc sie nie amortyzuje no chyba ze spore koleiny u was ;) bądz co bądz u mnie są tansze takie usługi a i schodzimy z tematu pozdro :mrgreen:
kupie podłokietnik przód astra g

adas216

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 28 paź 2008, 16:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radziejó
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: adas216 »

ja jeźdze na petro canadzie 16zł litr kosztuje mi wchodzą 3,2litra + filtr 60zł z wymianą do 70 płace

Zablokowany