wymiana panewek

WojtekRybnik

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 13 lip 2008, 17:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: WojtekRybnik »

grzechu86tonie pisze:heh no jak majster przekreca gwint to czemu ja za to place?? trzeba umiec sie odezwac bo reklamacja na robote tez wchodzi w gre. ja zalewalem lotosa a nie mobila i za robocizne nie placilem bo sam to zrobilem :mrgreen: cos droga ta miska do matiza :lol: na szrocie pewnie za 50zl bys kupil a nowa nie musi byc bo ta czesc sie nie amortyzuje no chyba ze spore koleiny u was ;) bądz co bądz u mnie są tansze takie usługi a i schodzimy z tematu pozdro :mrgreen:
Wymiana oleju... 10-15 tys km... dla "normalnego" auta ok 6 miesiecy jazdy. Pojedz i powiedz pozniej ze pol roku temu darmowo zmieniales tutaj olej i pan mechanik cwiczyl tezyzne fizyczna i spier.. gwint w misce... Biorac pod uwage fakt iz przez pol roku przez auto moglo sie przewinac 10 mechanikow, napewno wezmie twoją reklamacje pod uwage... :)
Kup uzywaną miske, kiedy nie ma jej na stanie a auto jedzie wieczorem w trase...
Jak dla mnie mozna jezdzic i na oleju z biedronki, tylko po co rozkopywac panewki i bawic sie w remont silnika, jezeli pozniej chce sie zaoszczedzic 60 w twojej wersji a 100 zl w mojej?

Tyle z mojej strony bo autor watku i tak zrobi po swojemu :)

Bezawaryjnej jazdy zycze

Pozdro

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

Co do wymiany oleju po panwekach ...

Zadam podchwytliwe pytanie ... po ilu km jest pierwsza wymiana oleju w nowym samochodzie ??
Podpowiem ze tam jest o wiele wiecej czesci do dotarcia niz tylko panewki ...
marcin84 pisze:Filtr zatrzyma cały syf, to prawda ale jak długo go będzie zatrzymywał, dopuki będzie mógł. A jak już będzie pełny to zawór puści olej bokiem pomijając filtr i cały syf będzie krążył po silniku.
Jak dla mnie to troche pojechałes ... to sie ma dotrzec czy to sie ma skrawać ??

Pozdro

marcin84

Astro-maniak
Posty: 170
Rejestracja: 12 sie 2008, 10:43
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra F
Silnik: C16NZ
Lokalizacja: Złoczew
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: marcin84 »

Może i troche pojechałem, ale chciałem żeby właśnie zabrzmiało to tak strasznie aby kolegę co zmieniał panewki namówić na tę zmianę oleju. Przecież zrobił remont aby silnik chodził jak należy.

Usunięty użytkownik 5143

#14

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5143 »

No zapewne wymienie olej jak mam potem narzekac ze tego nie zrobilem bo koszty nie sa takie duze zas, tylko sie zastanawialem po co wymieniac ten olej i teraz juz wiem :)

Zablokowany