Komputer pokładowy wariuje (Vectra C)

Awatar użytkownika
Mateluta

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Komputer pokładowy wariuje (Vectra C)

#1

Nieprzeczytany post autor: Mateluta »

Witam serdecznie, kilka dni temu wgrałem od niejakiego szanownego Wołka lektora PL oraz menu PL do nawigacji oraz update radia. Pojeździłem trochę i wszystko śmigało jak należy (dziękuję Wołkowi za cenną pomoc!). Ale dzisiaj odpalam auto, jade, patrzę na spalanie, a tu cuda: jazda na luzie - wcześniej spalanie było 0.9 l/100 a teraz jak wrzuce na luz, to systematycznie wzrasta spalanie: 1.1, 2.3, 4.6, 8.9 itd...Coś nie tak...Dalej - jade na 6 biegu: wcześniej spalanie 4.7-5.0 l na trasie, teraz 8-9...Nie wiem czy to wina komputera czy silnika...I to wszystko tak nagle zaczelos ie dziac...ktoś miał podobny przypadek? Może to jakieś chwilowe zawirowania? jeszcze nie wyczaiłem czy spalanie rzeczywiście jest tak duże...mam CD 70 NAVI. Pozdrawiam

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

a nie masz filtra cząstek stałych czasem?

Awatar użytkownika
Mateluta

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Mateluta »

JOszi pisze:a nie masz filtra cząstek stałych czasem?
Z tego co wiem to w Vectrze C 2006 r jest filtr cząstek stałych...

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

W takim wypadku może filtr się wypala i dlatego masz większe spalanie?

Usunięty użytkownik 3235

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Przecież to typowe objawy dla wypalania DPF, przegoń trochę auto, niech się wypali dobrze.

To czy auto ma DPF czy nie, poznasz po tabliczce znamionowej - w kwadraciku jak jest wpisane 0,50 to masz DPF, jak inna wartość to DPFa nie ma.

Awatar użytkownika
Mateluta

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Mateluta »

analyzer64 pisze:Przecież to typowe objawy dla wypalania DPF, przegoń trochę auto, niech się wypali dobrze.

To czy auto ma DPF czy nie, poznasz po tabliczce znamionowej - w kwadraciku jak jest wpisane 0,50 to masz DPF, jak inna wartość to DPFa nie ma.
Hej! Chyba macie rację z tym DPF...W poniedziałek depnę w szpulę, dodam gazu że aż rura zatrzeszczy...Ostatnio jezdzilem dosyć mułowato...Dzięki za informacje! Pozdrawiam serdecznie

Zablokowany