Odpryski na przedniej szybie

13_wojownik

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 16 sty 2011, 8:19

Odpryski na przedniej szybie

#1

Nieprzeczytany post autor: 13_wojownik »

Witam,

Dziś dopatrzyłem się :( na przedniej szybie dwóch niewielkich (max. 1mm) odprysków. Nie jest to pękniecie typu gwiazdka a jedynie odprysk. Nie wiem kiedy i jak powstało ale to teraz już nie istotne.
W związku z opisanym problemem mam pytanie. Czy da się to jakoś usunąć?, a może w ogóle nie warto zawracać sobie głowę. Może ktoś z Was miał już kiedyś taki problem i rozwiązał go z powodzeniem.

Na razie do głowy przychodzi mi tylko zakup jakiegoś kleju na Allegro. Ale nie wiem co wybrać :help: bo nie wiem na ile to skuteczne rozwiązanie.

Pomóżcie jeśli możecie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wacek

Astro-maniak
Posty: 1024
Rejestracja: 13 sty 2011, 15:38
Imię: Sebastian
Auto: OMEGA B FL
Silnik: Y32SE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: wacek »

1. Jeżeli nie ma tego na wysokości oczu kierowcy(nie przeszkadza mu bezpośrednio)
2. Jeżeli się dziura nie powiększa.
To można spać spokojnie.

z tego co wiem likwidacja takiego odprysku polega na przewierceniu szyby na wylot i zalaniu klejem. (ale nie wiem ile jest w tym prawdy, bo to słyszałem z opowieści)
Kiedyś samochody były projektowane przez inżynierów, a dziś... przez księgowych
Piszesz na GG pierwszy raz do mnie to się przedstaw nickiem i jakiego forum jesteś, unikniemy w ten sposób nieporozumień

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

Skoro to jest tak jak mówisz "milimetrowy" odprysk, to nie ma sensu aż tak się z tym bawić...
Możesz szyblę polerować, ale to nie wiem wtedy co i jak się może dziać po usunięciu tej oryginalnej powłoki...
Ja na Twoim miejscu bym się tym nie przejmował. Nie są to dziurki ani nic więc w sumie jest "ok"...

Pozdrawiam...
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
szary

Astro-maniak
Posty: 591
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: GuRu ;)
Auto: Seat Alhambra / Skoda Octavia ;)
Silnik: 1.9 TDi / 1.9 TDi
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: szary »

Ale jak się uprzesz to może podjechać to fachowców od szyb i oni Ci to wypełnią. Z tego co pamiętam to w zeszłym roku brali za takie coś 100 zł pd punktu. A ile teraz kosztuje to nie mam zielonego pojęcia.

13_wojownik

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 16 sty 2011, 8:19

#5

Nieprzeczytany post autor: 13_wojownik »

Wielkie dzięki za porady.
Poszedłem do garażu i oglądałem jak to mają "inni". Okazało się że takie odpryski to norma i są dokładnie na każdej szybie (przedniej). Uspokoiło mnie to.

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5865
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

Zbyt małych odprysków zwykle warsztaty nie chcą naprawiać bo się po prostu ani Tobie nie opłaca (koszt) ani im(więcej roboty niż to warte). Jeśli odprysków tego typu jest całkiem sporo - najlepiej wymienić szybe na nową niz naprawiać (jeśli bys się uparł). Sama naprawa odprysku w mojej okolicy to ok. 100zł.
Jeśli jest to odprysk - sam malutki punkcik to nic więcej dziać się nie będzie.

Zablokowany