brzydka rysa na karoserii

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

deeper, Konradopel, Nie polecajcie spisywać kodów lakieru, bo taki lakier pasuje do auta z salonu, a nasze efki bądź co bądź wiekowe mają już inny odcień koloru po tylu latach. Trzeba do mieszalni się wybrać i żeby oni sami określili jaki ma być kolor lakieru...
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

joseph 25

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 20 maja 2008, 16:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: oświęcim
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: joseph 25 »

lesio822 pisze:Ja takie głębokie rysy to zaprawiam lakierem nanosząc go na patyczku tylko na rysę a po wyschcnięciu poleruję żeby usunąć zbędny nadmiar. Prawie nie widać.
to jest właśnie najlepszy sposób ;)
kamixx, spróbuj tym samym sposobem,lepiej wydać kilka złotych na sete lakieru i paste polerską,najlepiej G3,niż dać lakiernikowi około ośmiu stówek,bo policzy jako cały element,a tam masz dwa ;)

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

mam identyczną ryse przez calutki bok, odprzedniego kierunku do tylnej lampy, tez do podkładu. troche siedze w branzy blacharsko-lakierniczej i kogo bym nie pytał to mówią ze tylko malowanie. skoro przez podkład, baze i bezbarwny rdza wyłazi na naszych opelkach to wiadomo przez sam podkład predzej, drugą sprawą jest fakt ze podkład nie lubi wilgoci, puchnie i z czasem robią sie pod nim pecherzyki.


niestety sposób drogi, jesli natomiast nas nie stac na takie zabiegi to trzeba tak czy siak to jakos zabezpieczyc, polecam lakiery w wersji "lakier do paznokci z pedzelkiem" ładnie nie wygląda ale skutecznie działa przez jakis czas
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

czacza

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 23 sty 2009, 20:02
Imię: Tobiasz
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.8 16v
Lokalizacja: Malnia
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: czacza »

no to ja mam chyba wiekszy problem bo ja mam na calym aucie jakies male zadrapaniea i nie bardzo wiem co moge z tym zrobic, a auta do lakiernika oddac nie chce bo to mi policzy jak za zboze a na to mnie nie stac. moze ktos bedzie wiedzial jak tej mojej kochanej asterce pomoc????? :cry: :cry: :cry:

joseph 25

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 20 maja 2008, 16:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: oświęcim
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: joseph 25 »

czacza pisze:mam na calym aucie jakies male zadrapaniea
ale czy są to zadrapania do podkładu,czy tylko na lakierze?
jeżeli do podkładu to kombinój z w/w sposobem,jezeli na lakierze to możesz spróbowac zmatowić element papierem o gróbości 2500 ,potem spolerować.
pamietaj aby robić to ostrożnie,bo jak się przetrzesz do podkładu(szczególnie na krawędziach) to pozamiatane ;)

czacza

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 23 sty 2009, 20:02
Imię: Tobiasz
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.8 16v
Lokalizacja: Malnia
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: czacza »

ja mam roznego rodzaju rysy :mrgreen:

Woojtass

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 07 lis 2008, 9:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białośliwie
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Woojtass »

Witam.
Podepnę się pod temat.
Ostatnio nie myłem astry jakieś 2 tygodnie bo specjalnie nie było czasu ani warunków a jezdziłem dużo. Wiadomo jak drogi wyglądają zimą: błoto, sól, piasek. Smaochód był strasznie brudny. Pojechałem na myjnie BP i po umyciu zauważyłem że odpadł kawałek lakieru z przedniego błotnika po obu stronach. Na razie nie mam kasy żeby to pomalowac a trzeba by to jakoś zabezpieczyc do końca zimy. Co proponujecie?

[External Link Removed for Guests]

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

Woojtass, Ja proponuję przejeździć do końca zimy i zrobić w tej samej cenie na lato już :)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

joseph 25

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 20 maja 2008, 16:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: oświęcim
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: joseph 25 »

oj Woojtass, żeby to zabezpieczyć musiałbyś to wszystko zdrapać ..........
zrób tak jak proponuje kolegaWasyl, zrobić raz a porządnie ;)

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#20

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Dokładnie nie widać, ale ruda chyba już się zaopiekowała błotnikiem, jeśli chcesz to prowizorycznie zabezpieczyć to zdrap co się da i zamaluj farbą np. olejną, a na wiosnę zrób porządnie. Od lipca jeżdżę z błotnikiem pomazanym bitexem i jak na razie oznaków rudej brak, więc myślę że te dwa miesiące możesz bez obaw jeździć z taką prowizorką.
SAAB, born from jets, killed by assholes

Zablokowany