ASO

czarny

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 20 sty 2007, 17:06
Imię: Jacek
Auto: Opel Astra J Energy
Silnik: B14NET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: czarny »

Servisuję swoją Asterkę w ASO, lecz nie w miejscu zamieszkania, a na Mazurach (Giżycko). Ceny o połowę nizsze niż u mnie. Jakoś nie narzekam i wytrzymuje bezawaryjnie (odpukać) od przeglądu do przeglądu.

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: chiken »

ja z chęcią bym ominął ASO. W ASo Opla blisko mnie kiedyś pytałem się ile chcą za pomalowanie drzwi to kobitka stwierdziła że nie robią takich usług tylko i wyłącznie sprawy powypadkowe i z ubezpieczenia. Czy tak w każdym czy tylko ten typ tak ma? :)
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

To ja dodam kolejny przebój: gumowy wężyk do wspomagania kierownicy - ASO Szyjkowski w Gorzowie Wlkp. - jedyne 880 zł :D:D:D

EDIT:
sytuacja z 24 lipca:

Jedras: potrzebuję wąż odpowietrzający do baku...
ASO: yyyy mamy.... cena to 40 zł/metr, ale nie mamy na miejscu
Jedras: hmmm no to bym chętnie zamówił
ASO: ale wie Pan, on jest z metra cięty i zamawia się od razu 10m
Jedras: no to musiałbym 10m kupić??
ASO: nie, ale zasadniczo nie opłaca nam się go zamawiać
Jedras: hmmmmmmm
ASO: wie Pan co niech pan sobie pojedzie do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego i niech Panu utną, jak już nigdzie nie będzie to dobrze... zamówimy wtedy Panu...
Ostatnio zmieniony 25 lip 2007, 14:23 przez Jedras_GW, łącznie zmieniany 1 raz.
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

Awatar użytkownika
OPC_SNAJPER

Astro-maniak
Posty: 607
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:45
Imię: MIROSŁAW
Auto: KOMBI SPORT + COSMO i OPC LINE 2
Silnik: 1.9 CDTI 185 KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDAńSK

#14

Nieprzeczytany post autor: OPC_SNAJPER »

Witam ja bardzo często korzystam z ASO w Gdańsku najczęściej Konocar bo najtaniej i czasem Opel Haller i nie narzekam a to dlatego że trzeba wiedzieć co sie opłaca zrobić w aso a co na przykład nie :
Wymiana rozrządu czy sprzęgła to w aso fortuna
ale ja zawsze kupuje sam części i sama robocizna nie jest aż tak droga
a mam pewność że wszystko bedzie działać i nic nie odpadnie za zakrętem.
Biorę fakturę i jak coś sie zepsuje to aso jest wypłacalne a mechanik z podwórka powie ci ze h....j i nic mu nie zrobisz bo jak go pozwiesz z cywilnego to sprawa będzie sie ciągnąć latami albo mała szkodliwość czynu.

Atak w ogóle to najlepiej samemu wszystko umieć

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

opc_snajper bo ja wiem...zależy to od podejścia... jeden niezadowolony klient u mechanika z podworka może 10 klientów odgonić... a każdy z tych 10 odgonionych powie następnym 10ciu...podworkowiec też musi dbać o opinię...

IMHO liczy się nie wielkość warsztatu a jego rzetelność... chociaż wiadomo że mechanior garażowiec wszystkiego nie zrobi... Astra to nie jakieś Audi S8 albo inna S-klasa...wszystko w Astrze jest w miare prosto zaprojektowane... więc IMHO bulenie w serwisie kasy ma sens tylko wtedy gdy wszyscy inni mechanicy rozkładają ręce...
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

blowal

Astro-maniak
Posty: 888
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: blowal »

Jedras_GW pisze:bulenie w serwisie kasy ma sens tylko wtedy gdy wszyscy inni mechanicy rozkładają ręce...
kwestia znalezienia dobrego (prywatnego) mechaniora - jeżeli kolo jest z powołania, to nie odpuści, póki nie znajdzie usterki, w ostateczności skieruje do lepszego fachury 8)
:mrgreen: :mrgreen:

M4ciek

#17

Nieprzeczytany post autor: M4ciek »

ja raz jedyny korzystałem z ASO - Opel Odejewski w Człuchowie - sobota, godzina 12; sprawa była nagła że padł mi w trasie nad morze (auto zawalone po dach) - recyrkulator spalin - wszystko trwało 2h od momentu podjechania do nich (mówię wam, jazda z gasnącym silnikiem <2krpm przez centrum Człuchowa, światełka, ronda itp. - "super") ale podobała mi się ogólnie obsługa - wszystko było na widno pokazane co do wymiany a i sam serwis pięknie przeszklony więc ciągle można było obserwować co się działo z autem :)

pomijam kwestię ceny, ale nie było wyboru (auto zgasło na środku w trasie) - byłem dokładnie w połowie drogi do celu

no i wtedy zakochałem się w nowej Zafirze :oops:

Zablokowany