Tylne światła przeciwmgielne - klapa

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Tylne światła przeciwmgielne - klapa

#1

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Panowie chciałem zapytać jaka może być przyczyna nie działajacych tylnych swiateł przeciwmgielnych. Żarówke zmieniłem od strony kierowcy na nową bo była spalona, ale dalej nie świeci. Tej drugiej od strony pasażera nie ruszałem nawet nie wiem czy tam jest. Tak czy inaczej chociaż jedna powinna swiecić. Sprawdzałęm miernikiem tam gdzie wciska się zarówkę i nie ma napięcia. Nie wiem jak zbezpiecznikami bo nie wiem który jest do tych swiateł. Ogólnie sprawdziłem bezpieczniki i zaden nie przepalony. Tylko mam kilka miejsc wolnych gdzie w ogóle nie ma bezpieczników. Podpowiedzcie który to bezpiecznik, bo może po prostu nie jest włożony. Ewentualnie co jescze sprawdzic, może jakiś przekaźnik tylko nie wiem który. Jestem zielony jeśli chodzi o elektryke. Pomóżcie bo przegląd sie zbliza i chętnie bym to naprawił.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

mayday411 pisze:Tej drugiej od strony pasażera nie ruszałem nawet nie wiem czy tam jest.
Raczej nie będzie.
mayday411 pisze:Nie wiem jak zbezpiecznikami bo nie wiem który jest do tych swiateł.
Drugi od prawej w dolnym rzędzie.
mayday411 pisze:Ewentualnie co jescze sprawdzic, może jakiś przekaźnik tylko nie wiem który. Jestem zielony jeśli chodzi o elektryke. Pomóżcie bo przegląd sie zbliza i chętnie bym to naprawił.
Sprawdziłbym czy na pewno dochodzą kabelki do oprawki i czy włącznik jest podłączony i sprawny.
[External Link Removed for Guests]

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Sprawdze to jutro. Włącznik na pewno się podświetla jak go włączam ale nie wiem czy jest sprawny czeka mnie szukanie przyczyny braku świateł. Mam nadzieję że znajde szkodnika bo szkoda z taką pierdołą jechac do mechanika.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Dopatrzyłem się jeszcze przekaźnika światła PM tylnego. Górny rząd - drugi od prawej.
Chyba, że już wykryłeś usterkę?
[External Link Removed for Guests]

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

jutro sobota wiec sprawdze co i jak mam nadzieje ze mi sie uda od rana zaczynam walke ze światłami
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Oberon

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 03 sty 2007, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Oberon »

Witam

u mnie tez nie bylo pradu okazalo sie ze podpiety mialem instalke chaka pod ten wlacznik ...zrobilem 3nik i teraz dziala :idea:
Astra F 95r 1.7TD(X17DTL) >230 kkm hatchback
Astra H 06r 1.7CDTI(Z17DTH) >150kkm combi
[External Link Removed for Guests]

Zablokowany