zbieznosc i wywazenie

Mordoklej

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 08 maja 2007, 19:50
Imię: Jacek
Auto: Astra 2.2 SRI
Silnik: Z22SE
Lokalizacja: Northampton, UK
Kontakt:

zbieznosc i wywazenie

#1

Nieprzeczytany post autor: Mordoklej »

Czy Wy tez macie problem ze znalezieniem warsztatu gdzie sa fachowcy ktorzy wiedza jak to robic.. Jak do tej pory to jezdzilem od jednego amatora do drugiego i wiecej napsuli niz naprawili :roll: Mialem problem z wywazeniem kol, bo mialem jakiej dziadostwo ktore dostalem za darmo razem z felgami ;) Jezdzilem od warsztatu do warsztatu az wreszcie wywazyli mi dobrze kola (ktore i tak w 100% wywazac sie nie dawaly ;)) ale zepsuli mi niestety zbieznosc gdy regulowali i od tamtego czasu moje przednie opony wycieraly sie w zastraszajacym tepie.. szczegolnie przod z lewej strony po wewnetrznej stronie opony byl kompletnie lysy. Wymienilem opony i pojechalem wreszcie do jednego drogiego miejsca gdzie wreszcie zrobili robote jak nalezy!

Obrazek

Zajelo mi dwa lata zeby znalezc wreszcie fachowcow.. Czy w Polsce tez tak macie?
2004 VAUXHALL ASTRA G 2.2 SRI
PRODRIVE BODYKIT, SPRĘŻYNY APEX 35/35, FELGI 17 CALI Z VAUXHALL VECTRA ELITE, WYDECH IRMSCHER
OPONY HANKOOK VENTUS V12 EVO 215/40 R17 Y

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

tak samo jest ;)

jak wrzucisz świeżo wyważone kolo ponownie na wyważarkę ale już inną to wykaże że nie są wyważone ;)

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

ja mam jednego gumiarza który mi wyważa w każdym autku i nie było nigdy problemów....zawsze równo opony sie zdzierały.... i jednek speca od zbieżności...w garażu facet ma sprzęt i kolejki bo tyle roboty...ale ustawia tak że jest według książki...
[External Link Removed for Guests]

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Czasem problem leży w samej wyważarce... właściciele/pracownicy nie są świadomi, że czasem należy ją skalibrować.....

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

otóż to

Borek

Administrator
Posty: 2788
Rejestracja: 22 gru 2006, 1:02
Imię: Pawel
Auto: Nissan Murano
Silnik: 3,5 V6
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDANSK
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Borek »

a czasem problem leży w tym że to nie dział na takie tematy :!:

to jest czysto techniczny problem :!:
Tel.: 0.605.223.517

Mordoklej

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 08 maja 2007, 19:50
Imię: Jacek
Auto: Astra 2.2 SRI
Silnik: Z22SE
Lokalizacja: Northampton, UK
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Mordoklej »

VRx pisze:Czasem problem leży w samej wyważarce... właściciele/pracownicy nie są świadomi, że czasem należy ją skalibrować.....
No do tych co poszedlem tym razem mieli nowy sprzet i od razu wiedzialem ze warto dac te 50 funtow i niech zrobia porzadnie.. i nareszcie jest ok...

On maja taki sprzet [External Link Removed for Guests] (to z ich strony)

+ to

Obrazek

Nie zawiodlem sie, robota wykonana znakomicie. Szkoda tylko ze zajelo mi lata zeby ich znalezc ;)
2004 VAUXHALL ASTRA G 2.2 SRI
PRODRIVE BODYKIT, SPRĘŻYNY APEX 35/35, FELGI 17 CALI Z VAUXHALL VECTRA ELITE, WYDECH IRMSCHER
OPONY HANKOOK VENTUS V12 EVO 215/40 R17 Y

hans7

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: hans7 »

faktycznie różne wyważarki mają różne dokładności i tolerancje w firmie w której ostatnio robiłem szef kupił nowa dokładniejszą i sprawdzaliśmy koło wyważone na starej (wynik 0 0) nowa pokazała 0 5 i nie była to wada tej starej bo na innych kołach było różnie ale zawsze wskazania sie nieco róźniły, generalnie wyważenie koła (szczególnie stalówki) to żadna filozofia i myśle że w każdym warsztacie powinni to zrobić dobrze, jak widać jednak nawet z tym niektórzy maja problemy strach pomyśleć co sie dzieje przy poważniejszych naprawach to świadczy jedynie o osobach zatrudnionych w warsztatach :(

Awatar użytkownika
Konradopel

Astro-maniak
Posty: 607
Rejestracja: 02 wrz 2007, 19:24
Imię: Konrad
Auto: "Czekoladka"
Silnik: A14NET
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Konradopel »

Co do zbieżności to kiedyś robił mi to znajomy w stacji kontroli pojazdów za flachę. Szybki zabieg, nie wymagający wiele pracy ale za to wiedzy. No i przede wszystkim drogi laserowy sprzęt stacji kontroli! Z doświadczenia wiem że darcie opon to głównie kwestia zbieżności, zaś nie wyważone koła odczuwamy jako wibracje na kierownicy lub w tyle wozu.
MOC BŁYSKAWICY W ZAKLĘTYM KRĘGU - OPEL
Fotki ze zlotów i wypraw - [External Link Removed for Guests]
Moja Astra - [External Link Removed for Guests]

Zablokowany