zaparowane szyby !!! :-(

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Brodigy pisze:
FalconTech pisze:Znajdę gdzieś manua
manual jest na [External Link Removed for Guests] i tam jest dość obszerny artykuł na ten temat
Tak wiem, dlatego 'gdzieś' jest podmiotem domyślnym 'na autokąciku' ;)
A miałem niedawno wymienianą szybę, więc zdaje mi się że facet odwalił manianę :evil: :k

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Brodigy

Astro-maniak
Posty: 293
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: Brodigy »

u mnie tez po wymianie szyby był ten problem i po pogrzebaniu na autoaciku zrobiłem to w którys piękny słoneczny dzień zajeło mi to jakieś 1h i browarka
Imperare sibi maximum est imperium - panować nad sobą to najwyższa władza.

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Asterka1998

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 16 lut 2008, 19:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: Asterka1998 »

Mobilki, od jesieni zeszłego roku jestem właścicielką Astry II Kombi rok 1998 1,8 16V. I prawie od samego początku mam problemy z parującymi szybami. Nie jedna, nie dwie- ale wszystkie !! :| Wentylator nawiewu nawet nie może poradzić sobie z przednią szybą. Praktycznie w całym samochodzie wewnątrz musiałabym zamontować wycieraczki :mrgreen: Mam wymieniony filtr kabinowy, korzystałam już z Waszych porad - użycie szamponu, zakupiłam nawet preparat na antyparę - lecz to działa tylko praktycznie na jeden dłuższy wyjazd, po czym ponownie szyby od wewnątrz są zaparowane aż dochodzi do momentu że cieknie z nich woda :? Czy może Ktos mi coś jeszcze doradzić? Bo na dłuższą metę tak się jeździć nie da. I nie wiem, co jeszcze mogłabym zrobić... Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie ;))

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Asterka1998, 10 latek i już ma z tym problemy? Nie dobrze..

Czytałaś może ten artykuł => [External Link Removed for Guests]
Wiem że to do Astry I ale sporo można wyczytać, nie wiem jak się ma to do wersji Astry II

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Marcovip

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 13 wrz 2007, 16:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: Marcovip »

Raz umycie szyb szamponem lub preparatem ANTY FOG nic nie da. Samochod widocznie dlugo stal na dworze. W moim przypadku tak tez bylo. Raz umylem nic drugi raz nic dopiero za 3, 4 razem widac bylo efekty i teraz ani kropelki wody... Trzeba je poprostu odtluscic tak jak patelnie po rozgrzanym oleju. Asterka1998 probuj dalej a zoabaczysz ze beda efekty.

Awatar użytkownika
Asterka1998

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 16 lut 2008, 19:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: Asterka1998 »

FalconTech --> dzięki za link, ale mój Tata wspólnie ze mną już to wcześniej czytał, i za wiele do mojej wersji Astry nie można odnieść. Dziękuję za sugstie. ;)
Marcovip --> dziś umyłam i spryskałam szyby tym preparatem Antypara oraz znalazłam kratkę wentylacyjną z tyłu (z prawej strony bagażnika) i otworzyłam ją otwarta. Będę jeździć i zobaczę co się będzie działo. Posłucham Twej rady i będę czyścić te szyby aż do skutku ;) dziś po południu już jedna trasa się udała i zero pary, ale nie wiem co to będzie, jeśli będę miała pełny samochodzik ludzi.... zobaczymy. Może jeszcze Ktoś ma jakieś sugestie odnośnie tej walki z parującymi szybkami?? Pozdrawiam. Ewelina :)

Kristof

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 gru 2007, 20:36
Imię: krzysztof
Auto: Astra G
Silnik: 1,4 16V
Województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice

#37

Nieprzeczytany post autor: Kristof »

Tooomek pisze:przemula, mylisz się. W Astrze II filtr przeciwpyłkowy (kabinowy inaczej) jest wewnątrz auta, pod schowkiem od strony pasażera (wkręty z gwiazdką). Jak wyjmiesz schowek będzie tam taka czarna prostokątna skrzynka zamykana albo na wkręty albo na metalowe spinki - w środku siedzi filtr.
Ale to Ty masz na myśli o tym co mają klimatyzację? Bo ja mam bez klimy też mi parują to też mogę wymienić filtr pyłkowy i też pod schowkiem?

Zablokowany