zaparowane szyby !!! :-(

przemula

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 05 gru 2007, 20:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sadków (Wrocław)
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: przemula »

Jeszcze dodatkowo przy wymianie filtra przeciwpyłkowego wart wyczyścić podszybie z liści, które mogą też znacząco przyczynić się do parowania szyb. Aha i sprawdź jeszcze czy przypadkiem nie masz włączonego obiegu wewnętrznego lub czy mimo, że przycisk nie jest wciśnięty to czy klapki nie są w górze. Wszystko będzie jasne jak będziesz wymieniał filtr.
pozdrawiam
Przemula
Opel Astra '98 2.0 8V - mój Astrolot

Brodigy

Astro-maniak
Posty: 293
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Brodigy »

Polecam bardzo ciekawy artykuł na ten temat. Miałem dzisiaj u siebie to zrobić bo tak samo mam ten problem ale jakoś wyszło że nie mogłem :?

[External Link Removed for Guests]
Bardzo gorąco polecam ten artykulik naprwde warto bo działa :)
Imperare sibi maximum est imperium - panować nad sobą to najwyższa władza.

[External Link Removed for Guests]

kuzik

#13

Nieprzeczytany post autor: kuzik »

proszę o info gdzie szukać filtra kabinowego i przeciwpyłkowego w astrze 2 z 98 roku.Z góry serdeczne dzięki...pozdrawiam.

przemula

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 05 gru 2007, 20:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sadków (Wrocław)
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: przemula »

w
kuzik pisze:proszę o info gdzie szukać filtra kabinowego i przeciwpyłkowego w astrze 2 z 98 roku.Z góry serdeczne dzięki...pozdrawiam.
w tym samym miejscu co w astrze F w podszybiu. Zobacz powyższy artykuł i będzie jasne.
pozdrawiam
Przemula
Opel Astra '98 2.0 8V - mój Astrolot

Tooomek

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 04 lip 2007, 14:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Tooomek »

przemula, mylisz się. W Astrze II filtr przeciwpyłkowy (kabinowy inaczej) jest wewnątrz auta, pod schowkiem od strony pasażera (wkręty z gwiazdką). Jak wyjmiesz schowek będzie tam taka czarna prostokątna skrzynka zamykana albo na wkręty albo na metalowe spinki - w środku siedzi filtr.
Pozdrowienia z Gdańska
Tooomek
[External Link Removed for Guests]

przemula

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 05 gru 2007, 20:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sadków (Wrocław)
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: przemula »

Tooomek pisze:przemula, mylisz się.
Przepraszam ale byłem święcie przekonany, że jest w tym samym miejscu co AI. Jeszcze raz sorki za wprowadzenie w błąd.
pozdrawiam
Przemula
Opel Astra '98 2.0 8V - mój Astrolot

KR51WDO

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 02 paź 2007, 17:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo/Torquay
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: KR51WDO »

Podłączam się pod temat parowania szyb w serwisie ogólnym ponieważ mój problem jest dosyć złożony... mam Astrę II.. skorzystałem z "szukaj" lecz wszystko jest o efce!!!

Zaczęło się od tego [External Link Removed for Guests] ...długo by pisać - podczas naprawy nie miałem założonej uszczelki pod przednią szybą - a padał DESZCZ!!!
...chyba od tamtego momentu zaczeło się parowanie szyb.

Poprawiłem zamontowanie podszybia z wszystkimi uszczelkami oraz z "durnym plastikiem" montowanym nad wlotem powietrza do obiegu wentylacji (chyba mam go prawidłowo zamocowany)... wyrzuceniu liści i brudu... wymianie filtra kabinowego (stary był suchy).
Nie wiem czy to miało jakieś znaczenie ale na ściance grodziowej pod wlotem powietrza do obiegu wentylacji (pod plastikiem) była nalepiona gruba taśma... chociaż żadnego otworu ona nie zaślepiała... dziwne to wszystko jest!!!!

Ogólnie mówiąc POMOCYYYYYYY!!!!!!! :/

Moze ktoś miał podobny przypadek, chociaż niesądzę zeby tak było:)

pozdrawiam wszystkich
Astra SRi 2.2i

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: art »

Wyłącz obieg wewnętrzny, zdecydowanie pomaga. Można też włączyć klimę :lol: osusza powietrze. :lol:
Astra G 1.6 16V Caravan

Michał86

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 01 sty 2008, 13:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa - Yelonki
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Michał86 »

umnie jak zaczynaja parowac biore boczne na okienka ustawiam nawiew na szybki i daje rade bezproblemu gorzej jest jak niezle zaparuj wtedy trzeba chilke zaczekac ale ogolnie nienazekam

Usunięty użytkownik 3235

#20

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Też ostatnio miałem problem z parowaniem szyb ale była to moja wina, bo źle założyłem ten plastik, który osłania filtr PP, potem myłem samochód, a następnego dnia jak jechałem do Warszawy to strasznie zaparowały mi szyby, całą drogę (55 km) szyby były zaparowane, nawet nawiew ustawiony na max nic nie dał. Potem wyjąłem filtr, normalnie się z niego lało. Po znalezieniu artykułu, do którego link podaje kolega FalconTech postanowiłem rozebrać część podszybia i wszystko dobrze uszczelnić. Po tym zabiegu szyby przestały parować.
Niestety parowanie szyb to newralgiczny problem w Astrze, szczególnie w eFce, jest to wada konstrukcyjna i samemu trzeba się z nią uporać. Jeżeli komuś nie chce się bawić z uszczelnianiem to po prostu może wyjąć filtr PP i to powinno pomóc.

Zablokowany