Jaki koszt zawieszenia do Asi..?? (sprezynki + amorki)

*czarny*

Astro-maniak
Posty: 186
Rejestracja: 28 paź 2007, 20:48
Imię: Pawel
Auto: Ford Mondeo Mk II
Silnik: 2.5 V6
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: TSK-->TST-->WRA itd

Jaki koszt zawieszenia do Asi..?? (sprezynki + amorki)

#1

Nieprzeczytany post autor: *czarny* »

Witam panowie pytanko jak w temacie chcialbym zmienic w Asi zawieszenie ale nie wiem jakie i ile wogole taka przyjemnosc kosztuje moze cos podpowiecie, polecicie..??

z gory dzieki..p0zdr0...

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wencik »

No kolego nie kupuj uzywanego... To tak w sklepie spręzyna kosztuje ok 100zł, masz ich 4 no to juz masz 400zł.
Amortyzatory- kupiłem Monroe Reflex za 420zł komplet
Odbojniki 70zł - te gumy co zakladasz na przednie amorki
U góry pod maską, w kielichu takie cos wystaje.. jak to sie zwało... łozysko z tym czyms magicznym kosztuje 55zł sztuka- czyli dwie to 110zł.
Jak juz jestes na takim etapie to mozna wymienic koncowke drazka kierowniczego 35zł.sztuka., ale po tym trzeba ustawic zbierznosc - od 60zł do 120zł zbierznosc.
To chyba wszystko.

A jak chcesz w warsztacie przekladac, to robocizna za przod 120(60zł jedna strona),a 60zł tył(30zł jedna strona)

[ Dodano: 2007-12-11, 14:32 ]
Jak byś chciał manual jak najłatwiej wymienic to daj znać.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

emilkarys

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 20 wrz 2007, 12:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: emilkarys »

*czarny*, jesli chodzi o amory nie kupuj monroe. Są bardzo awaryjne. wencik, oby ci się nie wylały po 20000km. Ja ostatnio pytałem zaufanego mechanika który robi ople i stwierdził że KYB są dużo lepsze a i lena przyzwoitsza około 15-20zł na amorku. Sprężynki w zeszłym roku wymieniłem i płaciłem 125 za szt (oryginał).
jest
Obrazek
mały face lifting i będzie
Obrazek

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wencik »

ja słysząłem ze kayaby sa dobre, ale ani slowa złego tez nie slyszalem o monroe ;) zostały polecone mi przez zaufaną osobę

[ Dodano: 2007-12-11, 21:16 ]
zapomniałem -zbierzności nie ma sensu ustawiać jak ma sie wybite tuleje wachacza (2sztuki na wachacz- cena jednej ok 12zł).. No i jak jest wyciągnięty wachacz można wymienić sworzeń(30zł) bo jest on na 3 nitach ... i to trzeba rozwiercać, ciężka sprawa z tym:/
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

bednarz15

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 02 wrz 2007, 3:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: strzelce kraj.
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: bednarz15 »

ja natomiast o monroe słyszałem same negatywne opinie (czasy gdy były warte swej ceny podobno już minęły i została tylko nazwa), kayaby jak najbardziej pozytywnie ;) sam zamierzam je montować lub ostatecznie bilsteina - gazówki oczywiście :)
Pozdrawiam.

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

polecam bilstein b6 (ukierunkowane na streetracing ) - 599 zł same amortyzatory obniżające 40 mm, kiedyś dzwoniłem się dowiadywać gdyż byłem zainteresowany kupnem... spręzyny do tych amortyzatorów drugie tyle...sens jest wtedy gdy auto nie jest leciwe ;) toteż bardziej widziałbym u Ciebie KaYaBa gazówki są tanie a stosunek ceny do jakości jest zadowalający.



PS>>>> może ktoś się skusi ;) ? A'PEXI :) mniammmmm

[External Link Removed for Guests]

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Na wszelki wypadek gdyby was sprzedawca zagiął to mówcie gazowo-olejowe, bo samych gazowych nie ma.;)
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

*czarny*

Astro-maniak
Posty: 186
Rejestracja: 28 paź 2007, 20:48
Imię: Pawel
Auto: Ford Mondeo Mk II
Silnik: 2.5 V6
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: TSK-->TST-->WRA itd

#8

Nieprzeczytany post autor: *czarny* »

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i pomoc mysle ze uzyskalem informacje ktore mi byly potrzebne...teraz musze tylko sprawdzic czy warto wymieniac zawieszenie..p0zdr0...

Zablokowany