Spryskiwacz

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Spryskiwacz

#1

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Witam wszystkich kilka dni temu wymieniłem pompkę spryskiwacza bo stara się spaliła. Mam jeszcze jeden problem. Z przodu z jednego spryskiwacza leci mi tylko jeden strumień płynu na szybe, tak jakby jedna dziurka była zapchana. Próbowałem ją przetkać igłą ale nic to nie daje. Leci z niej ale tak że nawet do szyby nie dolatuje, co jest grane, pompka nowa przewody założyłem podgrzewając zapalniczką, bo oczywiscie normalnie nie chciały wejsć. Jak stara pompka jeszcze działała to ta jedna dziurka też coś była lekko przytkana i słabo leciało. Macie jakies pomysły??
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Luki

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2007, 21:03
Imię: Łukasz
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Luki »

Może pod złym kątem założony jest wężyk do tego spryskiwacza. Sprawdź to.
Jeśli nie pomoże to zatkaj dopływ do drugiego spryskiwacza i uruchom pompkę. Spowoduje to większe ciśnienie na ten felerny i będziesz widział, czy drugi strumień działa prawidłowo czy słabo. Może być jeszcze regulacja. Jeśli jest skrajnie ustawione to też może być słaby.

Pozdrawiam. 8)
[External Link Removed for Guests]

emilkarys

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 20 wrz 2007, 12:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: emilkarys »

Luki, a jak to regulować. tylko wysokośc się chyba reguluje, ale to u mnie nic nie daje.
jest
Obrazek
mały face lifting i będzie
Obrazek

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Może złego narzędzia uzyłeś?
Do dysz pasuje idealnie igła z maszyny do szycia.
Da się i przepchać dyszę i wyregulować.
Reguluje się i na boki i góra/dół, przeciez to jest w sumie kulka.

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a jak wyregolowac spryskiwacz tylniej szyby w g??

Luki

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2007, 21:03
Imię: Łukasz
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Luki »

emilkarys pisze:Luki, a jak to regulować. tylko wysokośc się chyba reguluje
U mnie reguluje się w każdym kierunku. Jak napisał Ja37 najlepiej reguluje się igłą od maszyny do szycia.

Jeśli większe ciśnienie tego nie przepycha i igła nie pomaga to chyba niestety trzeba to wymienić :?
[External Link Removed for Guests]

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Przepychałem igła i nic a moze podłaczenie z tyłu wężyka jest coś nie tak. Z jednej dziurki żmiga natomiast z drugiej nic. Jak jest tam z podłaczeniem wężyka z tyłu. Cieżko sie tam dostać ? U mnie jest na klapie jeszcze jakaś mata wygłuszajaca na zatrzaski, ale ona pewnie zejdzie bez problemu.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Ni ebaw sie w przetykania i inne duperoly. T nic nie daje. Ja po ponad pol roku walki z ciagle zatykajacymi sie koncowkami kupilem 2 szt w opel-shop (8zl/szt). Wymiana prosta. Zdjac wezyk, Zatrzaski trzeba delikatnie zlapac kombinerkami i scisnac. Potem wypchnac do gory. Na nowa koncowke zalozyc wezyk i wcisnac koncowke w maske. I wszystko. A zapychaja sie jak nawet raz zalejesz ztwykla woda zbiorniczek. Kamien i inne osady sie wytracaja w temperaturze jak ajaetpod maska. Potem juz nie przetkasz tego.
W opel-shop maja tez pompki po ok 15-20 zl. Po wymiani ekoncowek konieczni ezdemontuj zbiorniczek i zob dokladne plukanie.
Juz ponad rok pryskaja az milo. No chzba ze zamarzna, to juz swiety nie pomoze :)

Zablokowany