geometria podwozia

wardi

Astro-maniak
Posty: 117
Rejestracja: 24 sie 2007, 21:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Stalowa Wola/Wieden
Kontakt:

geometria podwozia

#1

Nieprzeczytany post autor: wardi »

mam pytanie.

czy podczas badania geometri auta mozna stwierdzic dokladnie czy np belka ulegla skrzywieniu lub jakas inna czesc?

najechalem lewa strona auta w krewaznik. przednia i tylna felga z opona ulegly uszkodzeniu.
wymienilem felgi i opony i z tylnej osi dochodza do mnie jakies szumy. nie wiem dokladnie jak to opisac ale podobne to jest do takieo wycia raz na caly obrot kola.

przednie zawiezszenie wydaje sie byc wporzadku. wprawdzie kierownica jest lekko skrzywiona ale auto jedzie prosto i wogole go nie sciaga...

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

A moze lozysko sie rozwalilo?

wardi

Astro-maniak
Posty: 117
Rejestracja: 24 sie 2007, 21:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Stalowa Wola/Wieden
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: wardi »

dzisiaj bylem u mechanika i mowil ze to moze byc lozysko no ale poki go nie zobaczy to nie moze nic powiedziec

Brodigy

Astro-maniak
Posty: 293
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Brodigy »

wardi pisze:najechalem lewa strona auta w krewaznik. przednia i tylna felga z opona ulegly uszkodzeniu.
Ciekawe z jaką prędkością najechałeś na ten krawężnik że dwie fele z gumami rozwaliłeś.

Te szumy to najbardziej prawdopodobnie jest łożysko ale warto też jeśli masz z tyłu bębny to możesz sobie szczęki sprawdzić ... :m
Imperare sibi maximum est imperium - panować nad sobą to najwyższa władza.

[External Link Removed for Guests]

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Kiedyś pierdzielnełem tylną prawą stroną nie w krawężnik a w ziemię zmarzniętą. Wyglądało na to że nic się nie stało. Po roku z innego powodu jechałem na geometrię i koleś mi powiedział że właśnie z tej strony mam coś nie tak , ale minimalnie -że tak można jeździć. Chyba mówił wtedy o belce ;)
wardi pisze:wprawdzie kierownica jest lekko skrzywiona ale auto jedzie prosto i wogole go nie sciaga...
I tak bym jechał na zbierzność bo ewidentnie Ci się przestawiła - wytrzesz szybko opony :/ itp itp
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

NAITOP

Astro-maniak
Posty: 432
Rejestracja: 24 lip 2007, 18:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: POLANDIA
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: NAITOP »

Jesli masz krzywo kierownice to znaczy ze dostal takze wachacz (100zł) lub saneczki (150-200zł uzyw.). Wymiana bardzo prosta obu komponentow.
[External Link Removed for Guests]

Zablokowany