Czujnik Halla

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Czujnik Halla

#1

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Witam Panowie prosze o pomoc. Po zmianie rozrzadu świeci mi kontrolka-na kompie wykazało czujnik Halla. Mechanik coś się słabo do tego zabiera tzn ten co robił rozrząd. Dziś miał mi to zrobić ale przekłada to z dnia na dzień. Panowie pytanie proste czy ktos wie jak go wymienić, gdzie on się znajduje, jakie ma oznaczenie, bo jak to nie trudne to sam to zrobie, a tego mechanika to chyba "zastrzele" bo zaczyna mnie wkurzać. Mam silnik 1,6 16V, czy ktoś wymieniał to sam i czy na coś trzeba uważać. Jutro jade do niego po pracy bo mu dziś opla zostawiłem. Mam nadzieje że zrobi. Chciałbym jednak wiedzieć jak to się zmienia. Prosze o pomoc moze jakieś fotki ze strzałkami, za co się zabrać. Pozdrawiam.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Szukaj przy kołach rozrządu, może to zdjecie ci pomoże...
[External Link Removed for Guests]

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

No i do bani czujnim Halla zmieniony, sonda lambda zmieniona, a kontrolka dalej świeci, sam już nie wiem co amm sprawdzać. Znowu jechac na kompa zapłacić i znowu coś wykaże niewłaściwego.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

skoro masz astrę f to po co płacić za podłączenie pod komputer jesli możesz to sobie sam sprawdzić ;)
[External Link Removed for Guests]

Jak rozrząd wymieniał mechanik to do niego się zwróć i niech Ci naprawia autko na swój koszt - w końcu to on zepsuł ;) Oddałes mu sprawne autko a oddał Ci uszkodzone

Zablokowany