Małe bajerki do Astry II

Marcovip

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 13 wrz 2007, 16:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Małe bajerki do Astry II

#1

Nieprzeczytany post autor: Marcovip »

Witam wszystkich! :mrgreen:

Zakładając ten temat z myślą o Astrach II i ich dodatkowych urządzeniach. Chodzi o takie sprawy jak np. Zamykanie okien przy centralnym zamykaniu samochodu, załączanie automatycznie świateł bez przekręcania pokrętła, czujniki cofania, i wiele innych urządzeń pasujących do Asterek. Nie chodzi mi o seryjne urządzenia lecz takie gdzie zamontowaliście sami lub ktoś wam zamontował by sprawić przyjemność z jazdy. Podzielcie się nowinkami technicznymi urządzeń w waszych Astrach. Pozdrawiam :-)

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam ja akurat zaczynam pomalutku z dodatkami do swojej Astry. Niebęde przesadzał oczywiście aby z niej nierobić jakiegoś wynalazku. Chce aby właśnie było w niej to czego brakuje a można zamontować i będzie przy tym ładnie wyglądało i w ogóle przydatne.
Na pierwszy ogień montaż oświetlenia wewnętrznego z Omegi wersji A lub B. Chodzi o tą lampke z dwiema soczewkami nad lusterkiem środkowym. Wg mnie dobra sprawa a tego brakuje w naszych Astrach. Potem szykuje się do montażu lusterka z lampkami w osłonie przeciwsłonecznej od strony pasażera... również z Omegi A lub B.

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

no właśnie taką lampkę na dwie strony miałem w nubirce a teraz w astrze jest jakaś taka porąbana, sama się włącza, wyłącza nie wiem k.........a kiedy otwieram drzwi czy co ja tam robię ale jak potrzeba coś po ciemku wylukać to jej nie ma a z tyłu lampki dla pasażerów też brak. Widziałem, że w niektórych asterkach są prz górnych uchwytach.

Ninja

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Ninja »

Zdaje się, że powyższe dwa posty nie odpowiadają tematowi i wprowadzają w błąd "czytelnika".
Użytkownikowi "Marcovip" chodziło według mnie o przedstawienie zrealizowanych już projektów, a nie tych które są dopiero w planach. Tego bynajmniej bym się spodziewał. Zaraz zaczną pisać kolejne osoby, że chcą sobie założyć czujnik deszczu, że chcą zmienieć podświetlenie MID-a, że chcą dodać dodatkowe zegary - żadnych konkretów. Przez takie posty forum jest "grube", a mało konkretne czytaj: pożyteczne.
Pozdrawiam serdecznie

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

no to konkretnie z lekkimi jajami ale bez kitu.
Otóż puka mi coś w bagażniku na nierównościach, auto nowe.
Wyjąłem półkę trójkąt, lewarek, gaśnicę sprawdzam tylną kanapę, pasy dalej puka. niby lekutko ale mnie wk...
Poprosiłem więc ładnie żonę aby siadła za kółko, wsadziłem łeb do bagażnika (zdjęta półka) i nasłuchuję:)))))
A to wyłącznik światełka w bagażniku umieszczany od spodu klapy puka sobie o plastikową nakładkę progu bagażnika.
Opis modyfikacji:
Z odciętej końcówki starego smoczka mojego synka sporządziłem "kondomika", którego nałożyłem na w/w wyłącznik, na skutek czego zaprzesatał on upierdliwego popukiwania.

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ninja myśle że troszke źle przeczytałeś posty. Napisałem że na pierwszy ogień idzie lampka oświetlenia i lampka w osłonie przeciwsłonecznej. Wszystko z Omegi A.
I jest tak że prace są już zaczęte. To nie jest taka trudna sprawa i niepisałem tego posta w kwesti a bo w swojej Astrze to bym chciał to a tamto zamontować. Napisałem co ja będe montaował a nie to co bym chciał i tu jest różnica. I nawet jeśli ktoś jeszcze nie ukończył swojego pomysłu to i tak moim zdaniem może tutaj napisać co i jak.
Bo właśnie takie posty często też pomagają i nasuwają innym pomysły. Wiem coś o tym bo należałem i nadal należe do Klubu KDT (Opla Kadetta D) stare furki ale jare i tam właśnie wymiany tego typu zdań między sobą zawsze pomagały.
No ale tutaj jestem nowy więc niech mnie Moderatorzy teraz obsmarują po tym poście że się mądrze. hehe :k
To akurat był żarcik
Pozdrawiam :) :) :)

Ninja

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Ninja »

;)

dzosz1

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 07 gru 2007, 10:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: dzosz1 »

ja akurat mam te lampki fabrycznie to jest dwu soczewkowa z przodu i dwie z tyłu nie zależne

bodzio

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 15 sty 2008, 1:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: bodzio »

Witam,

Niedługo będe wsadzał czujniki cofania , efekty zaprezentuje.. ;)
Narazie czekam na info o podłokietniku, bardzo waham sie ze słupkiem z zegarami..
No i na wiosne jakich chip czy tam box na i jak portfel wytrzyma jakis fotel kubełkowy (szkoda ze sparco ultra już nie produkują :( )


Pozdrawiam
Bodzio
[External Link Removed for Guests]

Ninja

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Ninja »

Jeśli ktoś ma zamontowane dodatkowe zegary na słupku to też bym chętnie podpatrzył, przyznam szczerze, że brakuje mi kilku "danych"... :)

Zablokowany