Kupno Astry

szwarou

Kupno Astry

#1

Nieprzeczytany post autor: szwarou »

Witam

Mam zamiar zakupic Astre. Do teraz zastanawiam sie z jakim silnikiem. Tak zeby byla oczywiscie najlepsza w eksploatacji i zarazem tania. Diesel czy jednak gaz
Chcialbym wersje kombi. Nie stac mnie na nic wiecej niz starszy model F

Na co przed zakupem zwrocic uwage. Wiem ze na pewno na rdze. Ale co jeszcze. Zeby nie kupic byle czego

Pytam fachowcow ktorzy maja juz astre. Dla mnie to jest jakas magia. Mam nadzieje ze mi pomozecie

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: suchy »

ja ze swej strony polecam silniki 1.6 jednopunktowy wtrysk, oznaczenie x16sz lub x16szr - prosta, wytrzymała konstrukcja, tanie części, w miarę ekonomiczne... bardzo dobrze znoszą LPG (instalka II generacji)

o dieslach się nie wypowiadam, bo nigdy nie miałem ani nie jeździłem...

do kombiaka zdecydowanie odradzam silniki 1.4 - za słabe...
1.6 też nie rewelacja, ale spalanie wychodzi mniejsze, niż w 1.4 :D

w tym roczniku raczej reguły dot. stanu nie ma... nie wierz w stukilakdziesiętne przebiegi i opowieści o dziadku, co to "w niedzielę do kościoła tylko jeździł..."
każdy odlądany egzemplarz traktuj idywidualnie - po 5 obejrzanych zaczniesz sam wyłapywać szczegóły

powodzenia ;)
jestem już stary...

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Jeśli chcesz tani, wytrzymały i ekonomiczny silnik to polecam CxxNZ a najlepiej C18NZ zwlaszcza do gazu. Wtedy silnik traci na mocy więc bez Blosa 1.8 to jak 1.6 na benzynie. Jednopunkt 8 zaworowy jest wytrzymały, dobrze znosi instalkę II gen. i jest tani w naprawie. Oczywiście najlepiej kupić C20XE 150km ale jeśli nie ma kasy...

Mroczek Piotr

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 2007, 10:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Mroczek Piotr »

Przychylam się do wypowiedzi Tomka 0181

ja37

V.I.P.
Posty: 6030
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Tomek_0181 pisze:Oczywiście najlepiej kupić C20XE 150km ale jeśli nie ma kasy...
Zawsze mozna zrobić swapa, już widziałem taki motorek w kombi :mrgreen:
Według mnie najfajniejszy jest silnik c16nz, x16szr
Ten, albo ten.
Ale w kombi może być za słaby, jakbyś chciał poganiać.

szwarou

#6

Nieprzeczytany post autor: szwarou »

coraz blizej jednak mi do diesla

duzo dobrego sluszalem o silnikach isuzu montowanych w astrach. Czy rzeczywiscie sa tak dobre i niezawodne? W jaki sposob były oznaczane te silniki, gdzie mozna sprawdzic jaki faktycznie jest silnik (podajecie jakies wzory ale nawet nie wiem gdzie to mozna faktycznie sprawdzic), w jakich latach byly montowane te jednostki do Asterixow :)

garstka pytan ;)

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

he he powiem tak sam jezdze 1,7 tds ISUZU... tylko HB nie kombi... i nie narzekajm z tyłu mialem obydwa nadkola do roboty + poszczególne miejsa w ktorych wyskakiwaly male babelki... (sam zrobivlem zaprawką) rok 97, wiesz, 3 drzwiowa wspomaganie, poduszka, ABS, szyberdach, kubelkowe fotele, el lusterka, skóra na kierownicy, welur, środek zadbany... dałem bez rejestracji 5000zł wiec sie oplacało... tak mysle...

jedyne co mi sie schrzaniło to alternator dwa razy... ale kupilem nowy i smiga... na mrozie odpala bez problemu w tym roku na slasku - 13 był najwiekszy bez problemu zapalił... jak sa problemy to za drugim razien a 1000% zapali... spalnie w ziemie 6 mi bierze a lato 5 wiec jest ekonomiczna... 82 km robia swoje w HB... turbina siwetnie sie sprawuje.. zadnych kłopotów obecnie...wiec szczerze ci powiem zalezy ile masz kasy ale ISUZU polecam... tu taj kumple pisali ze na BIO mozesz jezdzic sam troche przejzdzilem na nieskiem ON :mrgreen: i wszystko spoko...

Rafal1975

#8

Nieprzeczytany post autor: Rafal1975 »

Witam.
Ja tak jak kolega powyżej polecam ISUZU (oczywiście z disli), sam osobiście jeżdżę Astrą kombi i jest OK. Latem nawet ciągnąłem przyczepę (nie powiem, że rakieta ale spisywał się ok.) faktycznie jedyny mankamęt to alternator, robiłem 2 razy i w końcu wymieniłem na nowy. Pozatym same pozytywy.

Pozdrawiam
:)

Usunięty użytkownik 3235

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Z benzyniaka to 1.6 16V polecam. Mam akurat 1.6 8V i radzi sobie dobrze, osiągi i spalanie całkiem niezłe. Tyle, że jeśli chodzi o spalanie to w mieście 8-8.5 a trasa to ok 6L/100

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

1.6 silniczek zagazowany konstrukcja nie do zarzniecia, przy kombi wsadz lape pod tylne nadkola i sprawdz rozmiary ich spustoszenia, dodatkowo sprezyny z tylu lubia byc wywalone w kosmos, przjedz sie i sprawdz czy nei ma bicia na kierownicy (tarcze albo koncowki drazkow najczesciej to drugie koszt wymiany niewielki) kontorla wzrokowa wyciekow i poziomu plynu chlodniczego (lubi cieknac pompa wody najczesciej wymieniana przy wymianie termostatu) no i kontorla nagrzewania sie silnika bo problemy z termostatami sa czesto ale to jzu sa neiwielkie stosunkowo koszty do usuniecia, najgorsza w poslkich warunkach eksploatacyjnych jest korozja auta ktore przychdza z nieimiec nie maja sladu gdy tym czasem samochody dlugo jezdzace po naszych drogach sie sypia zwyczajnie. POzatym wiekszosc napraw mozna zrobic samemu takie to fajne autko jest:)
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

Zablokowany