Jaki wydech??

Usunięty użytkownik 3235

Jaki wydech??

#1

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Witam Wszystkich!

Otóż w swoim autku chcę z czasem zmienić wydech(całość najlepiej). Tyle tylko, że nie chcę żeby auto warczało, buczało tylko (nie wiem jak to opisać) chciałbym uzyskać taki efekt końcowy że jest taki fajny metaliczny wark, tak jakby coś drążyło w wydechu i był on pusty w środku.
W tej chwili wszystko mam seryjne, siedzi nawet katalizator ale że wszystko się z czasem wyeksploatuje więc wtedy chciałbym go trochę zmodernizować. Nie wiem może pomoglibyście coś wymyślić, podpowiedzieć co kupić, jakiej firmy itd

Czy katalizator wyrzucać(ale co w razie kontroli, przeglądu, czy się nie czepną a raczej na pewno się czepną), jaką rurę zastosować, jaką średnicę.

W skrócie interesuje mnie wydech od silnika aż do końca, no i z tym fajnym dźwiękiem

Dzięki od razu za zainteresowanie się tematem i pomoc!!!

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Witam ja oststnio wywaliłem katalizator, bo już sie rozpadał. Znajomy wspawał mi zamiast niego kawałek rury. Przegladem się nie przejmuje - da radę załatwić. Właśnie teraz tak przy 3000 obr/min mam taki fajny metaliczny dźwiek. Wcześniej to słyszałem jak w katalizatorze coś się tłukło. Po wspawaniu tej rury jest ciszej w srodku, nie słyszę kata i tylko fajny metaliczny dźwięk. Reszta wydechu zwykła seria. Moze są jakies końcówki co dodają jeszcze fajniejszy metaliczny dźwięk, a nie tylko buczenie jak to niektórzy mają.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ja mam taką końcówkę, że jak przekroczy się 3000 rpm to słychać taki lekki gwizd, taki jak w samochodach z turbo ;)

Michał86

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 01 sty 2008, 13:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa - Yelonki
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Michał86 »

tez uwazam ze se nieczepna a napewno da sie alatwic niema co sie martwic

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

analyzer64 pisze:Ja mam taką końcówkę, że jak przekroczy się 3000 rpm to słychać taki lekki gwizd, taki jak w samochodach z turbo
uwierz mi kolego, że Ty jako kierowca słyszysz łagodny świst niczym turbina...

a ludzie których mijasz - myślą sobie, co to za %^&@#$%^ wstawił tą pizgałkę...

to gwiżdże jak byś miał przedmuch w wydechu HEHE... wiem bo tak wlasnie myslalem, jak gosciu jadac tico z takich wislerem bo tak to sie nazywa.. gwiżdżał jak.. przeciąg w domu...

odnośnie kata i jego braku... to prawda - bez kata auto ciszej chodzi... wstawiajac rurke czy strumienice.. ciszej chodzi..

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

to nie jest whistler imitujący zawór blow off, ani wskazujący na dziurawy wydech. Po prostu jest to cichy gwizd/świst, który pojawia się mniej więcej w zakresie 3000-4000 rpm, potem już tego nie słychać.

Zablokowany