Usunięcie nalepek z samochodu!

Piotrek_

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 19 sty 2008, 15:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Usunięcie nalepek z samochodu!

#1

Nieprzeczytany post autor: Piotrek_ »

Mam po obu stronach samochodu i na masce taki wzór liniowy naklejony, chciałbym sie go pozbyć ale strasznie cięzko to schodzi (nawet nie po kawałku, co chwile sie odrywają takie minimetrowe kawałeczki) a nie chce używać jakiś drapaczek czy czegos takiego zeby lakieru nieporysować. Może ktoś juz cos odklejał i ma jakieś doświadczenia w tym względzie. Bede wdzieczny za wszelką pomoc!
[External Link Removed for Guests]

dzosz1

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 07 gru 2007, 10:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dzosz1 »

ja mniałem małą naklejke na tylnej klapie wielkośc 10 na 10cm zrywałem paznokciem tak jak zdrapki a reszte kleju usunołem rozpuszczalnikiem niewiem czy cos ci to pomorze :|

Piotrek_

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 19 sty 2008, 15:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Piotrek_ »

zamieszczam zdjęcie tej naklejki...

[External Link Removed for Guests]

ten kawałeczek naklejki który jest na pokrywce z baku ściągałem 30 minut chyba... :cry:
[External Link Removed for Guests]

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

co ci moge doradzic z wlasnego doświadczenia...ja mialem problem ze zdzieraniem starego kleju po listwach jak chcialem nakleic nowe.. znalazłem sobie kawałek takiej płytki na jakiej sa zrobione np karta graficzna... taka zielona tylko ta płytka była czysta bez zadnych elementów i była ostra ale nie rysowala lakieru.. i tym sposobem po woli po woli zdrapalem naklejki... masz srebrny kolor nawet jezeli bys troszeczke naruszył bezzbarwna wartwe to tego nie bedzie widac... milego skrobania :D aaa oczywiscie wszystko robilem na mokro i powolutku...

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ja takie rzeczy usuwam opalarką ;) jak podgrzejesz to się będzie kurczyć i odchodzić. Ważne żeby uważać żeby nie przegrzać lakieru a bardzo łatwo można uszkodzić lakier. Potem ja zostanie jakiś klej to zmywaj benzyną ekstrakcyjną bo nie niszczy lakieru tak jak rozpuszczalnik

Piotrek_

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 19 sty 2008, 15:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Piotrek_ »

dzięki za cenne uwagi ;] też coś myślałem zeby to na ciepło robić ale na pomysł z opalarką nie wpadłem ;D no fakt teraz zimno jest to też moze dlatego tak to mozolnie idzie, wiec albo zaczekam aż bedzie cieplej albo wezme rzeczywiście tą opalarke albo chociaż to nagrzać zwykłą suszarką do włosów może :P jakoś to opanuje i dzięki za dobre rady. pzdr
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

fakt teraz zimno i naklejki twardnieją :D latem spróbuj jak autko się nagrzeje na słońcu ;)

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Czajnik z gorącą wodą, polewasz po naklejce, odklejasz rożek i sama prawie schodzi.

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

zalecam dobrze podgrzać ale nie opalarką są do tego specjalne nagrzewnice używane w firmach gdzie naklejają reklamy na auta. Powinna wystarczyć porządna suszarka do włosów
a klej można zmyć benzyną ekstakcyjną. trochę cierpliwości i folię odklejamy od narożnika delikatnie odrywając od lakieru. Kwas jest jak naklejki są stare i wypalone przez słońce wtedy się rwą i jest mrówcza robota. Uwaga na metalizowaną folię odblaskową bo to dziadostwo się niesamowicie trzyma lakieru i rwie w drobne kawałeczki.

Piotrek_

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 19 sty 2008, 15:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Piotrek_ »

OLO pisze:Czajnik z gorącą wodą, polewasz po naklejce, odklejasz rożek i sama prawie schodzi.
idealnie odeszło, zero sladów praktycznie, jakby ktos nie wiedział ze one tam były naklejone to by nie zobaczył na bank, dzięki za dobrą rade ;] 3 czajniki wrzątku i jest cacy.
[External Link Removed for Guests]

Zablokowany