Lepsze spryskiwacze do Astry I

Gość

Lepsze spryskiwacze do Astry I

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Cześć!

Mam Astre GL z 1993 r. i następujący problem, otóż spryskiwacze przedniej szyby pryskają czterema cienkimi strumieniami płynu i ogólnie wszystko działa 'prawie dobrze' bo płyn leci na całą wysokość szyby ale...

Jak wcisnę dźwignię spryskiwania to od razu ruszają wycieraczki a cienkie strumienie płynu nie zwilżają całej szyby i efekt jest taki że zanim wycieraczka dojedzie do 'mokrego' paska to szoruje piachem po przedniej szybie, pomijam już fakt że wycieraczki robią cztery ruchy po spryskiwaniu, czyli praktycznie po dwóch machnięciach szorują już po suchej szybie.

Mam pytanie czy można to jakoś 'poprawić'? Może zmienić dysze spryskiwaczy np. na jakieś lepsze od innego modelu, może zmienić pompkę płynu? U mojego kolegi który jeździ Astrą I jest tak samo :(.

Awatar użytkownika
ClauveR

Administrator
Posty: 4097
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:21
Imię: Mateusz
Auto: Opel Zafira B
Silnik: Z18XER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ClauveR »

[External Link Removed for Guests] - ciekawe na ile byłoby skuteczne to coś...

albo coś takiego [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

bo tak jest w Astrach I... jeden z moich znajomych planuje pokombinować jak wstawić spryskiwacze od VW, żeby nie były takie strumienie tylko taka jakby mgiełka... zobaczymy czy mu się to uda...

Lupo

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 15 maja 2007, 1:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Lupo »

podłącze sie do tematu, od pewnego czasu chodzą za mną wycieraczki w stylu Zafiry (oba razmiona na zewnątrz, idą do środka) ciekawy jestem czy byłoby możliwe założyć to do F-ki. Może to śmieszne ale mnie sie to podoba. Może mechanizm z Zafiry zaadoptować by sie dało :?:
Obrazek

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

nie dałoby się bo na środku podszybia masz filtr kabiny i nie ma tam miejsca żeby zamontować silniczek wycieraczek...

Marcovip

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 13 wrz 2007, 16:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Marcovip »

nowo dysze?? a mzoe wystarczylo by wziasc igle i przetkac dziureczki tak tez naprowadza sie strumien na szybe i wiele inny kombinacji...

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

ale to nie o to chodzi... w Astrach F fabrycznie spryskiwacz idzie takim strumieniem... a chodzi o to żeby szedł taką mgłą, po to aby od razu całą szybę spryskiwał...

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

z tego co wiem, to można zaadoptować końcówki czyli te dysze od citroenów i peugotów...

gdzies czytałem że gościuz golfa 1 zaadoptował spryski z citroena...tych nowszych w każdym razie. i w efekcie ma mgiełkę a nie strumień - jak by ktos lał nam na szybe ^^

Swoją drogą pewnie uwarunkowane jest to mocą - cisnieniem, pompki...

mati83

#9

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

Przemek.S pisze:spryskiwacze przedniej szyby pryskają czterema cienkimi strumieniami płynu i ogólnie wszystko działa 'prawie dobrze' bo płyn leci na całą wysokość szyby ale...

Jak wcisnę dźwignię spryskiwania to od razu ruszają wycieraczki a cienkie strumienie płynu nie zwilżają całej szyby i efekt jest taki że zanim wycieraczka dojedzie do 'mokrego' paska to szoruje piachem po przedniej szybie, pomijam już fakt że wycieraczki robią cztery ruchy po spryskiwaniu, czyli praktycznie po dwóch machnięciach szorują już po suchej szybie.

Mam pytanie czy można to jakoś 'poprawić'?

Mam to samo w Asi G i też chętnie bym to poprawił...
JunioR pisze:można zaadoptować końcówki czyli te dysze od citroenów i peugotów...
Do Asi G też???

Zablokowany