pmooocy astra 1.6 16V

Gość

pmooocy astra 1.6 16V

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam, jestem z sasiedniego kacika, dzisiaj bylem na jezdzie probnej mojego chyba nowego bolidu, a mianowicie astra 97 1.6 16V i mam do was szybike i krotkie pytania:
1) czy kiedy sie skasuje licznik kilometrow dziennych podczas jazy to on pozniej terkocze, cyka bo tak w tej astrze bylo a dodam ze cyferki wszystkie rowniutkie w rzadku wiec nie wiem czy byl duzo cofany bo
2) czy kierownica po 170 tysiacach km kierownica jest wytarta i blyszczy sie jak psu ..... na jej gornej czesci (ponad licznikami) ?
3) czy silnik 1.6 16V jest troche mulowaty do 3 tys obrotow bo potem szedl jak burza
4) czy abs da sie sprawdizc na suchej nawierzchni, bo przyznam sie ze sam nie wiem, ale przy probie awaryjnego hamowania na suchej nawierzchni nie bylo slychac charakterystyczniego terkotania

prosze o szybka opowiedz bo jutro rano musze dac znac gosciowi

a astra to 1.6 16V niby 170000 km klima abs elektryka za 11tys zl,
czy to normalne ceny czy tak wszystko podrozalo

dzieki za szybkie informacje

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wencik »

4) czy abs da sie sprawdizc na suchej nawierzchni, bo przyznam sie ze sam nie wiem, ale przy probie awaryjnego hamowania na suchej nawierzchni nie bylo slychac charakterystyczniego terkotania
pojedź na jakiś piasek , gdzie chociaz lezy na asfalcie, wciskasz pedał do dechy, jak sie zablokują to znaczy ze abs nie działa tak jak powinien.
111zenek pisze:1) czy kiedy sie skasuje licznik kilometrow dziennych podczas jazy to on pozniej terkocze, cyka bo tak w tej astrze bylo a dodam ze cyferki wszystkie rowniutkie w rzadku wiec nie wiem czy byl duzo cofany bo
mi nic nie terkocze
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

ze wszystkim można polemizować:
- licznik - napewno nie powinien.
- kierownica - może być wytarta po 50 tys po mieście i nówka po 300 tys jak ktos zrobil je na trasach. Biorąc pod uwagę to, że astra jest autem raczej nie flotowym to wydaje mi się, że skręcony licznik. Ja mam u siebie 186 tys a kierownica jak nówka.
- silnik - jest to jednostka 16 zaworowa wiec moc osiaga dopiero u "góry" także Twoje subiektywne odczucia że zap.. jak dzika moga być trafne i świadczą o dobrej kondycji silnika.

Czy 11 tałzenów to dużo ? Wydaje mi się, że cena ok jeśli wszystko sprawne.
Podobno inflacja idzie do góry i wszystko będzie drożało :D
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

pers

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 04 lut 2008, 23:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pers »

Co do tyrkania to nie pwoinno nic sie dziać. Coś musiało być grzebane. Co do kierownicy to tak jak napisał iwan87, Silnik mam taki sam jak Ty zamierzasz kupić. Do 3000 obr. faktycznie jest ospały, więc to normane ponoć. A cena, hmm. Ja za swojego z 96 roku tydzien temu dałem niecałe 8000 w stanie idealnym, zero rdzy i bezwypadkowy w 100% , potwierdzone na Okręgowej Stacji Diagnostycznej. Cena troche zawyżona jak dla mnie ale mozesz próbować jeszcze zbić. Chociaż jak jest naprawde w super stanie to moze warto wyłożyć te 11 tyś, ale do tego dochodzi wymiana rozrządu, filtrów, płynów itd. itp. + rejestracja i cena Ci się zwiększa o ok. 1500 - 2000 zł.
A co do ABS to u mnie działa rewelacyjnie ale tego przeskakiwania prawie nie słychać. Hamulce mam rewelacyjne, już sprawdzone. Najważniejsze żeby koła sie nie zablokowały tak jak to jest gdy nie ma ABS

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Ad 1. Nic nie ma terkotać. Ale może Ci terkocze linka od licznika
Ad 2. Kierownica może być wytarta
Ad 3. To jest silnik wysokoobrotowy i tak naprawdę to się budzi do życia dopiero po przekroczeniu 3500rpm
Ad 4. Cena troszkę kosmiczna (nawet jak na podkarpacie). Ja rok temu jak kupowałem taką samą to zapłaciłem z opłatami 8000PLN (autko jest igiełka)

Michał86

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 01 sty 2008, 13:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa - Yelonki
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Michał86 »

dlamnie to tez linka ale ta kierownica to moglo sie zetrzec do 150 tys jesli jest bardzo lub nawet sie rusza to napewno wiecej ma a co do ceny nieiem czy taka atrakcyjna

Zablokowany