Ile płynu chłodzącego powinno być w zbiorniczku wyrównawczym

MaciejW

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 11 lut 2008, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: MaciejW »

Znalazłem w książce "Sam naprawiam Opel Astra":
Poziom cieczy chłodzącej powinno się sprawdzać w regularnych odstępach czasu, nie rzadziej niż raz na cztery tygodnie i zawsze przed dłuższą jazdą. Do uzupełniania poziomu cieczy chłodzącej stosować zawsze, nawet w lecie, mieszankę środka niezamarzającego i wody destylowanej.
- Przy zimnym silniku (temperatura cieczy chłodzącej około +20 st. C) poziom cieczy chłodzącej powinien się znajdować powyżej znaku "KALT" na zbiorniku wyrównawczym. Jeżeli przy zimnym silniku poziom cieczy chłodzącej nie sięga znaku "KALT", należy uzupełnić ilość cieczy.
- Aby uniknąć uszkodzenia silnika wolno tylko dolewać tylko zimną ciecz chłodzącą do zimnego silnika.
- Kiedy silnik jest gorący, to korek na zbiorniku wyrównawczym należy otwierać bardzo ostrożnie, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo poparzenia się. Podczas otwierania położyć na korek szmatkę. Zaleca się otwierać zbiornik wyrównawczy, kiedy temperatura cieczy chłodzącej spadnie poniżej +90 st. C
- Podczas otwierania zbiornika wyrównawczego najpierw korek nieco poluzować i odczekać, aż ustąpi nadciśnienie. Dopiero wtedy odkręcić i zdjąć korek.
- Jeżeli poziom cieczy chłodzącej obniża się w krótkim czasie, to należy sprawdzić szczelność układu chłodzenia.

[center]:: The World Is Mine ::[/center]

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: dikser »

Cobrettii pisze:VRx, nie wiem kata to jest temp więc napisałem chyba :P a dzisiaj zauważylęm, że moglo mi pujść zbiorniczkiem jak sie plyn rozszeżył. Ale to nie zmienia faktu ze sytuacje monitorowac musze dalej :) .
wychodzi na to ze wszystko masz sprawne,wiec szukaj jakiegos przecieku.na pompie wody np.,na łączeniach przewodów.no nie wiem.napewno płyn nie wyparowuje ci korkiem.bez sens :roll:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Zablokowany