Obramówki na zegary

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#11

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Z tego co czytałem kiedyś w opiniach ludzi na temat ramek ze sklepu dido, to na wybojach potrafi zacząć wyskakiwać i lepiej jest je od razu podkleić kropelką czy czymś. Sam nie sprawdzałem, chociaż też od początku posiadania Astry nosiłem się z pomysłem zakupu tych ramek ;)
Obrazek

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Darek »

cena jest tak naprawdę nie ważna czy to 30 czy 60 liczy się końcowy efekt :D wiec zamawiam komplet :D

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#13

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Sorry za odświeżenie starego tematu... Już jakiś czas temu kupiłem te obramówki na zegary i tak sobie jeździły w samochodzie i czekały na swój moment :D

Dziś zabrałem się w końcu za nie, ale to co piszą o montażu "na wcisk" to absolutna bzdura... u mnie każda ramka ma co najmniej pół milimetra luzu (a niektóre to i nawet z milimetr) Nie ma absolutnie żadnej mowy o tym, żeby to się trzymało w jakikolwiek sposób.

Myślałem już że owinę dookoła ramkę taśmą taką teflonową (lub podobną) żeby ramka miała ciaśniej w otworze, ale może ktoś ma jakiś lepszy, ciekawszy i sprawdzony sposób na montaż tych alu-ramek?

Zależy mi głównie żeby nie używać kleju - to już w ostateczności.
Obrazek

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#14

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Jak zagiąłeś? A co tam można zagiąć?! Bo chyba się pogubiłem :D


Ja chyba pokombinuję z taśmą dwustronną... Boję się tylko że w cieplejsze dni odpadnie :/
Obrazek

Usunięty użytkownik 1683

#15

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1683 »

DAREK, do indiglo normalnie te ramki podchodzą ??

Astra_Fox

Astro-maniak
Posty: 179
Rejestracja: 23 paź 2007, 17:57
Imię: Tomek
Auto: Fiat Grande Punto Sport Blue&Me
Silnik: 1,4 16V 95KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#16

Nieprzeczytany post autor: Astra_Fox »

Jeśli chodzi o alu ramki na zagary to drugą stronę (tą cieńką) zaginasz od środka na zewnątrz np. obudową od zapalniczki (zwykłej kupionej w sklepie) lub okrągłym długopisem, chodizaż wolę zapalniczką, potem wciskasz je w zegary i napewno nie chcą odpadać, przerabiałem temat ok tygodnia temu i też się wkurzałem bo nie wiedziałem jak je zamontować, próbowąłem również na klej, następnie myślałem i wywyśliłem że zadzwonie do osoby sprzedającej, i własnie dał mi taki opis na montaż ramek - rzeczywiście montaż jest bez kleju i jest banalnie prosty. Graba też dał sobie radę po tym jak Mi się udało je zamontować.

Pozdrawiam
Ferrari jest ugrzecznioną wersją Boga...

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Darek »

u mnie było tak samo że sobie wypadały - ale kleju nie używałem po prostu w trzech częściach ramki lekko ją wygiąłem do wew i dopiero potem wcisnąłem je i do dziś trzymają i jest elegancko

Zablokowany