Miękkie hamulce

Awatar użytkownika
Zbyszek.G

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2007, 22:47
Imię: Zbyszek
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Miękkie hamulce

#1

Nieprzeczytany post autor: Zbyszek.G »

Padł mi cylinderek w prawym tylnym kole i wyciekł płyn hamulcowy. Wymieniłem cylinderek i płyn hamlcowy na nowy ( na poprzednim przejechałem 30 000, a ile niemiec przedemna niewiem:). Po wymianie odpowietrzyłem hamulce i niby wszystko OK, hamuje. Niestety hamulec jest miekki i bierze dopiero przy końcu. Wcześniej hamulec brał dużo wcześniej.
Odpowietrzyłem jeszczed raz i dalej to samo. Odpowietrzyć jeszcze raz? A może odpowietrzać na odpalonym żeby pompa pracowała? Auto z ABS ale to chyba nie ma nic do rzeczy.

CZAKI

Astro-maniak
Posty: 337
Rejestracja: 31 sty 2008, 9:56
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: C20NE na gazie nadal
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: CZAKI »

Hmm objawy na zapowietrzony układ. Spróbuj jeszcze raz odpowietrzyć. A tak w ogóle sam odpowietrzasz czy u "fachowca" w warsztacie?
[External Link Removed for Guests]

Koniec z katowaniem:)))

[External Link Removed for Guests]

rapir20

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 08 lip 2007, 15:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: rapir20 »

O ile mi wiadomo auta z abs odpowietrza sie w ściśle określony sposób. Było gdzieś o tym na forum.
No i w asi gra JVC KD-SH909R. Czekam na jakieś fajne głośniki :)

Awatar użytkownika
Zbyszek.G

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2007, 22:47
Imię: Zbyszek
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Zbyszek.G »

odpowietrzam sam wg schematu dla auta z ABS: przednie prawe, przednie lewe, tylne prawe, tylne lewe.

[ Dodano: 2008-02-28, 09:35 ]
Zaczałem odpowietrzać wg schematu jak dla aut bez ABS, odpowietrzylem tylko dwa tylne kola i pedal juz twardy, a plynu już miałem mało wiec dalej sie nie brałem. Wczoraj dolałem płynu, pojeździłem autkiem i hamulce biorą ładnie. Pojechałem sprawdzić siłe hamowania na stacji diagnostycznej i wyniki mnie zaniepokoiły, ponieważ wg pomiarów prawa strona przód i tył jest słabsza, różnica ogromna ok 54% !!! Przy hamowaniu nie zauważam żeby sciagało, ABS się załącza.

Zablokowany