jak powinny prawidłowo świecić soczewki???

Gość

jak powinny prawidłowo świecić soczewki???

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam. Kupiłem astrę i miała zamontowane z przodu soczewki. Bardzo podobne do tych [External Link Removed for Guests] Problem polega na tym że w pozycji świateł mijania one prawie nic nie oświetlają drogi. Praktycznie nie można jechać bo nic nie widać. :/ Czy ma ktoś takie światła? Może to tylko problem z odpowiednim ustawieniem? Chociaż jak byłem na stacji diagnostycznej to facet nie chciał ich "podnosić wyżej" żeby nie oślepiały. Czy soczewki powinny lepiej oświetlać drogę niż oryginalne lampy?

dziop'si

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 23 sty 2008, 21:53
Imię: Michał
Auto: Astra H teraz, Astra G wcześniej
Silnik: 16. 16V
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Wojkowice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dziop'si »

Soczewka powinna oświtlać drogę dużo lepiej niż zwykła lampa. Sprawdź żarówki. Jeśli to nie pomoże to uderz do jakiegoś sklepu tuningowego oni powinni rozwiązać twój problem.
WRC - Warcy Rycy Cescy

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

studus pisze:Czy soczewki powinny lepiej oświetlać drogę niż oryginalne lampy?
soczewka działa jak lupa, skupia światło w kilku, lub do jakiegoś punktu - a zwykła lampa daje światło rozproszone..


PS. Darek ( administrator ) Ma astre G i on ma soczewki, zapytaj się jego.

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dziś dowiedziałem się że soczewki mają ręczną regulację (napisał mi to właśnie Darek) Muszę się pobawić a jak mi się nie uda to podjadę do jakiegoś "magika". Dzięki za pomoc. ;)

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

ja mam podobny problem ... chodzi o to że "krótkie" mam w miare , ale długie świecą stanowczo za wysoko ... innymi słowy jak jadę przez las wieczorem , to widzę sowy na szczytach drzew :D :P i teraz to już nie wiem czy do długich jest tam jakaś osobna regulacja czy wszystko powinno się sterować tylko tym jednym pokrętłem do krótkich ... jak ktoś już przewijał ten temat to niech da znać , albo jakiś rysunek pomocniczy gdzie co i jak , pozdrawiam :)
==========82%===========

Zablokowany