Felgi od Volkswagena

rafica

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: rafica »

Więc tak " mogą obcierać ", a co z komfortem jazdy . z prowadzeniem? Sorki że zadaję może głupie pytania ale ja totalnie się na tym nie znam.Felgi są w korzystnej cenie i z oponami w dobrym stanie a ja właśnie miałem kupować oponki na lato i nie wiem czy sobie darować te felgi czy nie będzie za dużo problemów żeby to dobrze działało . :?

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: dikser »

a jakie oponki chcesz załozyc??podaj rozmiar
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

rafica

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: rafica »

Na felgach są180x 60 lub 65 nie jestem pewien R14.Ja nie planowałem kupna felg ale trafia się okazja znajomy ma wolne felgi z oponami ,zostały mu po sprzedaży auta, I dlatego się tak MOTAM.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Adaś Astra pisze:"umiejętnie" czyli jak?? pierwszy wlot w dziure na jezdni i te "ustwianie " na nic sie zda ;/
Chodzi mi oto ze na krzyż przykrecasz najpierw wstepnie a potem juz mocno lecz ze srubami od VW czyli z łbem kulistym. Nie ma prawa sie przesunac felga bo piasta nie bierze udzialu w trzymaniu kola. Kola od Vw czy opla sa mocowane na szpilkach a nie na piascie jak niektore amerykance.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: dikser »

rafica pisze:Na felgach są180x 60 lub 65 nie jestem pewien R14.
nie ma zadnej roznicy w jeżdzie na takich oponach.jak jest okazja to tak jak mowiłem.jedź,przymierz na tył,posadz z tyłu 2osoby jak nie tra to bierz jak ci sie podobaja,a jak tr to decyzja nalezy do ciebie :roll:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Adaś Astra

Astro-maniak
Posty: 250
Rejestracja: 04 paź 2007, 22:02
Imię: Adam
Auto: Ford
Silnik: BWY
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztynek

#16

Nieprzeczytany post autor: Adaś Astra »

dikser pisze:
rafica pisze:Na felgach są180x 60 lub 65 nie jestem pewien R14.
nie ma zadnej roznicy w jeżdzie na takich oponach.jak jest okazja to tak jak mowiłem.jedź,przymierz na tył,posadz z tyłu 2osoby jak nie tra to bierz jak ci sie podobaja,a jak tr to decyzja nalezy do ciebie :roll:
właśnie , zrób sobie taki sprawdzian, a co ET... od 35 do 48 będzie bezroblemowo, chociaz ma wielkie znaczenie także rozmiar opony (szerokoś/wysokość) nie bede sie z tobą kłócił dikser bo to nie ma sensu :P każdy z nas ma potrochu racji, ale te ET 25 mnie rozwaliło :D masz fote tych fel?? zawsze chciałem zobaczyć tak to wygląda na astrze :D

NAITOP

Astro-maniak
Posty: 432
Rejestracja: 24 lip 2007, 18:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: POLANDIA
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: NAITOP »

Et 36 tez wejdzie :) ale trzeba zagiąć do środka ten wewnętrzny rancik w nadkolu. A co do jazdy bez pierścieni to troche kulawo. Na 13"-14" nie odczujesz ale juz wieksze np17"nie wycentrujesz na samym srubach. Jeszcze to sie nikomu nie urwało, ale kwestia drgań rośnie w miare prędkości.

...jest tez patent wyważania kół na aucie bez ściągania. Ale to juz trzeba sie nudzić zeby takie numery robic zamiast kupic sobie 4 pierścienie.
[External Link Removed for Guests]

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: dikser »

Adaś Astra pisze:właśnie , zrób sobie taki sprawdzian, a co ET... od 35 do 48 będzie bezroblemowo, chociaz ma wielkie znaczenie także rozmiar opony (szerokoś/wysokość) nie bede sie z tobą kłócił dikser bo to nie ma sensu :P każdy z nas ma potrochu racji, ale te ET 25 mnie rozwaliło :D masz fote tych fel?? zawsze chciałem zobaczyć tak to wygląda na astrze :D
tak jak mówisz,na to nie ma regóły.ja tylko powiedzialem jakie et jest w katalogach i z doswiadczenia ludzi ktorzy siedza w tym pare lat.najlepsza regółą jest załozyc,przejechac sie i zobaczyc czy trze.jak nie trze to git.znam ludzi którzy maja et 35 i im trze jak cholera a inni jeżdża,nie trze i sa zadowoleni.... :roll: niestety zdjec felg nie mam na samochodzie tak zeby było ładnie widac.to były felgi z takim sporawym parapetem-15stki i tarły z tyłu przy dołach :/
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Adaś Astra

Astro-maniak
Posty: 250
Rejestracja: 04 paź 2007, 22:02
Imię: Adam
Auto: Ford
Silnik: BWY
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztynek

#19

Nieprzeczytany post autor: Adaś Astra »

taka jak myslalem - z okazałym rantem- wręcz uwielbiam takie felgi :D

Gość

#20

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Zakładałem koła 195/50R15 na feldze z VW 4x100 ET 35 do astry F. Nic nie obcierało, a samochód wreszcie przestał wyglądać jak "Wąski" z Kilera :)

Zablokowany