EGR - zaślepiać czy nie ja znalazłem odpowiedz !!

unihorn

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

EGR - zaślepiać czy nie ja znalazłem odpowiedz !!

#1

Nieprzeczytany post autor: unihorn »

Witam czytałem na różnych forach co zrobić z zaworem EGR zaślepić, czyścić co jakiś czas aby nie zabił się syfem i padł całkowicie bo dość drogi jeśli chodzi o wymianę co będzię z odczytem spalin na stacji jak to wpłynie na pracę silnika czy nie będą sie pokazywać błędy silnika i już dziś to wiem co z nim zrobić a wiec ZAŚLEPIĆ W JASNĄ .... :) Pewnie ktoś spyta dlaczego już piszę z własnego doświadczenia operacji wykonałem na mojej Asi II 1.6 16V silnik X16XEL

Dlaczego zaślepić:
1. Jak padnie to masz wydatek bo naprawić sie nie da dlatego lepiej zapobiegać niż naprawiać
2. Co z błędami jeżeli miałeś sprawny EGR i zaślepisz go to żadne błędy nie wyskoczą i wszystko chodzi jak ta lala
3. Sprawdzałem odczyt na stacji diagnostycznej i pomiar wyszedł idealnie żadnych odbiegów od norm
4. Praca silnika zdecydowanie ale to zdecydowanie sie poprawiła silniczek chodzi płynnie i ładnie sie wkręca na obroty zdecydowanie odczuwalna poprawa ( nadmienię ze dodatkowo przy zaślepianiu EGR warto wyczyścić siliczek krokowy tam też zbiera sie od groma syfu )

Na koniec podaje gdzie można dostać zaślepkę jak by ktoś szukał: Allegro od sprzedającego dj1978
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ja jestem za zaślepieniem ale z jednoczesną zmianą softu w kompie w oplu na taki który nie potrzebuje sygnału z egr więc i nie wyrzuca błędów

unihorn

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: unihorn »

Softu nie zmieniałem a chodzi aż miło :)

TomC

Astro-maniak
Posty: 103
Rejestracja: 11 paź 2007, 20:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: TomC »

Za dwa tygodnie robię mały remoncik - więc pomogłeś mi w decyzji ZAŚLEPIAM - zobaczymy co będzie.
Też mam X16XEL tylko AstraF
[External Link Removed for Guests]
Moje Autko: [External Link Removed for Guests]

unihorn

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: unihorn »

Dziś miałem małą trasę i o dziw poprawiło sie spalanie mam obcykaną trasę z miejsca zamieszkania do Berlina na lotnisko i z powrotem tankuje tak samo full i dziś o dziwo wskaźnik pokazał ze mam więcej PB w baku niż zazwyczaj co mnie bardzo ucieszyło no chyba ze padł wskaźnik ale to by był bardzo duży zbieg okoliczności ale spoko zobaczę ile zrobię kilosów do zapalenie sie rezerwy hehe :) jak zakończę prywatny test to opiszę co mi wyszło :)

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Ja bym sie cudow nie spodziewal, efekt raczej placebo.
Roznice sa tak nie znaczne, ze mozna pominac...
Ale jak sie sypnol to nie zaszkodzi zaslepic...

unihorn

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: unihorn »

Ja opisuje tylko to co zauważyłem w swoim aucie nikogo nie nakłaniam ani nikomu nie zabraniam zaślepiania EGR ciekaw jestem czy deeper, twoja wypowiedz "Roznice sa tak nie znaczne, ze mozna pominac... " jest poparta tym ze masz zaślepiony EGR czy opierasz sie na wypowiedziach ludzi z różnych forum którzy jadą do ASO na dolanie płynu do spryskiwaczy, bo przeczytałem setki rożnych tego typu wypowiedzi i wolałem sprawdzić to w praktyce niż opierać sie tylko na teorii :)

MazoL

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2007, 17:48
Imię: Łukasz
Auto: Astra G
Silnik: Z16SE
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: MazoL »

z wlasnego doswiadczenia wiem, ze zaslepienie wcale nic nie daje :D
Jak juz wspomnialdeeper, jest to raczej efekt placebo. Ani spalanie, ani dynamika silnika sie nie zmienila :D. Kiedys modyfikowalismy soft w astrze F coby wlasnie nie reagowala na sygnaly EGRu i nic nie osiagnelismy :) No chyba ze masz jakies cudowne autko 8)

Osobiscie nie jestem zwolennikiem odlaczania czegos co zostalo po cos uwzglednione przez kogos :)

Pozdrawiam
[External Link Removed for Guests]

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

MazoL pisze:Osobiscie nie jestem zwolennikiem odlaczania czegos co zostalo po cos uwzglednione przez kogos
wkońcu ktoś dobrze myśli - ja nie udzielałem się na ten temat, bo kiedys wyraziłem swoje zdanie


PS. ludzie Czy wy naprawdę myślicie, że za darmo przybędzie wam mocy ?

Zablokowany