Brak Mocy - Astra 2.0 DTI SPORT 99

Gość

Brak Mocy - Astra 2.0 DTI SPORT 99

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Kurcze kupilem asterke :/ chyba hujową ale czuje jak by nie miala mocy , bardzo wolna jest moim zdaniem ,ten silnik powinien isc jak poje.... Auto jest sprowadzane z Belgi.

Nie mam pojecia co to moze byc , acha i tak przy 120 kierownica wibruje - tez pytanie od czego

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Zczytac bledy to napewno i posprawdzac wezyki os sterowania WG i EGR. Sprawdzic przeplywke. KOla wywazyc ale na 99% to sa lekko krzywe- wyprostowac lub wymienic. Ja tak mialem.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a tak prościej mowiąc - WG i EGR ??

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Nie no nie wymagaj zebym Cie tu uczył podstaw. Juz mnie zalewa jak pisze to samo poraz setny. Jedyne co moge polecic to szukajka i tam znajdziesz odpowiedz.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Marcovip

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 13 wrz 2007, 16:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Marcovip »

Witam mam taka sama Asterke tylk ozez 2000roku. Ja nie odczuwam braku mocy. Wiadomo ze dizel to nei bezinn i ze dopiero na wysokich obrotach sie dobrze czuje. Co do bicia kierownicy to wina opon ale glownie niewywazonych felg ale to nei jest powodem braku mocy. Problem twoj twki w podstawowych czynnosciach po zakupie. Sadze ze jest zamulona wiec pytanie do ciebie. Czy wymieniales wszystkie filtry, filtr paliwowy, olej świece paski?Czy sprawidziles czy nie ma jakis wyciekow? Aha i sprawdz czy turbina sie zalacza bo moze dlatego tez nie ma tej mocy. Turbine uslyszysz na pewno bo ja slysze, wchodzac na obroty slychac az taki przyjemny swist zasysajacy powietrze ahhhh predkosc jest nalogiem :-P Pozdrawiam i jesli mozesz blizej okreslic swoj problem to postaram sie jakos pomoc bardziej.

seba_b11

Astro-maniak
Posty: 208
Rejestracja: 15 gru 2007, 17:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: seba_b11 »

danio475, mechanikiem nie jestem, koledzy ci podali wiele bardzo ważnych mozliwych przyczyn, ja tylko dodam że możesz jeszcze skupić się na katalizatorze, który może być poprostu przytkany. Szwagier miał ostatnio podobny przypadek, tydzien sie auto mulilo az stracilo zupełnie moc i trzeba było wyrzucić katalizator, a teraz jak astrolot :P
[External Link Removed for Guests]
Intek M-495 i ML-145
Kto ma Opla ten ma Hopla ...

Żwirek

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 14 cze 2007, 20:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Żwirek »

Sonda lambda jest często przyczyną utraty mocy. W Asi tak nie miałem ale miałem w Vectrze

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Moze dlatego ze diesle jej nie maja :mrgreen: :mrgreen:
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Zablokowany