POMOCY! NIE PALI JAK JEST ZIMNA 1.7TD ASTRA

Gość

POMOCY! NIE PALI JAK JEST ZIMNA 1.7TD ASTRA

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam i prosze o pomoc,moze ktos mial taki przypadek, nie pali mi jak jest niska temperatura i jest coraz gorzej,a jak pochodzi 3minuty to pali od kopa. Nie wiem o co chodzi????????? Sprawdzilem swiece i zarza wszystkie, filtry zmienione,jedyne co zauwazylem to chyba szybciej gasnie mi kontrolka od swiec zarowych,ale grzeje je po kilka razy zanim krece i nic to samo. Bede wdzieczny jezeli ktos mi pomoze,pozdrawiam.

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

A ssanie dziala? trzeba to sprawdzic na poczatek

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: dikser »

były juz takie tematy.sprawdz sobie cisnienie sprężania
:roll:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

A próbowałes zagrzac ze dwa trzy razy świece ???

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: dikser »

fergon pisze:grzeje je po kilka razy zanim krece i nic to samo.
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

fergon, jeżeli tam masz wszystkjo OK, to j sprawdż kompresje i jaką rope tankujesz ? jakiemasz temperatury u siebie gdy masz problemy z odpalanie ?
[External Link Removed for Guests]

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Góral 2007 pisze:A ssanie dziala? trzeba to sprawdzic na poczatek
Dzieki za podpowiedz, tylko zebym wiedzial jak albo gdzie jest to ssanie?

[ Dodano: 2008-03-12, 19:47 ]
Cobrettii pisze:fergon, jeżeli tam masz wszystkjo OK, to j sprawdż kompresje i jaką rope tankujesz ? jakiemasz temperatury u siebie gdy masz problemy z odpalanie ?
kompresja ok. rope tankuje wszedzie, a temperatura np. dzisiaj 10stopni i problem, co prawda mniejszy,a gdy jest okolo zera to musze pokrecic i zostawic na 5minut i jak znowu krece to powoli odpali ale z wielka trudnoscia i kopci ale za 30sekund jest ok. dzieki za odpowiedz wszystkim.

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

fergon, co do ssania, i odpalania. jest elektrozawór na pompie ( jest on d góry pompy paliwa ( przydzi na niego kabel z oczkiem ). To ten zawór jest odpowiedzialny za odpalanie. A ssanie jak się nie myle jest STEROWANIE MECHANICZNIE na 50% przez pompe vacum ale tu nie mam ani kszty pewności, niech sie ktoś lepiej na tym znający wypowie.

I czy podczas odpalania probowałes dodac mu gazyu?? bo jeżeli tak i dalej to samo tossanie można troszke łagodniej traktować. a jeżeli nie robiłeś tego to spróbuj w trakcie odpalania dodać troszke gazu ( jak w starych samochodach )
[External Link Removed for Guests]

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Cobrettii pisze:fergon, co do ssania, i odpalania. jest elektrozawór na pompie ( jest on d góry pompy paliwa ( przydzi na niego kabel z oczkiem ). To ten zawór jest odpowiedzialny za odpalanie. A ssanie jak się nie myle jest STEROWANIE MECHANICZNIE na 50% przez pompe vacum ale tu nie mam ani kszty pewności, niech sie ktoś lepiej na tym znający wypowie.

I czy podczas odpalania probowałes dodac mu gazyu?? bo jeżeli tak i dalej to samo tossanie można troszke łagodniej traktować. a jeżeli nie robiłeś tego to spróbuj w trakcie odpalania dodać troszke gazu ( jak w starych samochodach )
dzieki sprawdze ten alektrozawor na pompie, probowalem wszystkiego, nic nie skutkuje.

Gość

#10

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Mam ten sam problem ze swoją astrą 1,7 TD, dodam że mi jeszcze akumulator szybko siada przez to kręcenie jak jest zimno, dzisiaj byłem sprawdzić go u mechanika, powiedział że nie ma ładowania(nie za bardzo wiem o co chodzi z tym ładowaniem) a akumulator jest git, dodam że do tej pory wymieniłem świece wtryski, filtr powietrza, filtr paliwa, rozrusznik i szczotki w alternatorze i nic nie dało, kopci i nie chce palić :x :x .

Zablokowany