jaki olej lepszy orginalny czy jakiś firmowy

Gość

jaki olej lepszy orginalny czy jakiś firmowy

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

mam opla astrę 1.8 około 200tys. przejechane i jeżdzę na mobilu 10w40 ale ostatnio byłem w sklepie u znajomego i ten polecił mi olej orginalny za mniejsze pieniądze 70zł za 5 litrów ?co o tym sądzicie co wybrać . :?:

Krzysiek83

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 16 mar 2008, 14:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Czeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek83 »

Moim zdaniem pozostał bym przy MOBILU bo jest to dobry olej, a po za tym najlepiej lać ten sam olej co zawsze. :D

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Krzysiek83 pisze:Moim zdaniem pozostał bym przy MOBILU bo jest to dobry olej, a po za tym najlepiej lać ten sam olej co zawsze. :D
Zgadzam się z przedmówcą, ja jak zrobie jeszcze z 10tys to tez zmienię na Mobil 1, tylko syntetyczny. Teraz jeżdżę na Lotosie Semisyntetic 10W40.

mati83

#4

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

analyzer64 pisze:zmienię na Mobil 1, tylko syntetyczny. Teraz jeżdżę na Lotosie Semisyntetic 10W40.
Mam nadzieje, że się przejezyczyłeś... Chciałeś napisać zapewne mineralny... ;)

godzuki

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 29 lut 2008, 12:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: CWA
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: godzuki »

10W40 półsyntetyk LOTOS - to jest to :)

a jak ktos ma pieniadze to CASTROL.

I te wybory są bezdyskusyjne :)

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Panowie, a ja słyszałem że Olej OPLA - GM, jest bardzo dobry a najlepsze jest to, że spełnia te same normy co mobil i inne dobre oleje... płacisz 1.5x mniej a jakość masz tą samą i się zastanawiam czy lać Mobil 1 czy przesiąść się na oplowski...

Usunięty użytkownik 3235

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

mati83 pisze:Mam nadzieje, że się przejezyczyłeś... Chciałeś napisać zapewne mineralny...
Mineralny przy przebiegu 150kkm? Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie silnik nie ma problemów z wyciekami, oleju nie bierze prawie wcale. 0.2L to ja doleję po przejechaniu 5kkm.

mati83

#8

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

analyzer64, chodzi mi o to, że napisałeś, że jeżdzisz teraz na półsyntetyku i chcesz zmienić na pełny syntetyk. Popraw mnie jeżeli się mylę, ale chyba to nie działa w tą stronę. Nie wraca się do syntetyka z pół- i do pół- z mineralnego, tak?
Dlatego napisałem, że chyba się przejęzyczyłeś...

Pozdrawiam!!

Usunięty użytkownik 3235

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

mati83 pisze:chodzi mi o to, że napisałeś, że jeżdzisz teraz na półsyntetyku i chcesz zmienić na pełny syntetyk. Popraw mnie jeżeli się mylę, ale chyba to nie działa w tą stronę. Nie wraca się do syntetyka z pół- i do pół- z mineralnego, tak?
Dlatego napisałem, że chyba się przejęzyczyłeś...
Tak, właśnie w tą stronę się nie powinno robić, bo może dojść do rozszczelnienia silnika, wiem, że gdybym teraz to zrobił, to mogłyby wystąpić jakieś wycieki, zamianę na syntetyk rozważam przy następnej wymianie. Znam kilka osób, które tak robiły i nic się nie stało, po prostu żeby przejść na olej syntetyczny trzeba częściej wymieniać olej (w moim przypadku półsyntetyk), żeby oczyścić silnik z nagaru i innego syfu.

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Ja w moim oplu zmienilem na polsyntetyk przy przebiegu 270tys,
jakies 100 tys bankowo jezdzil na minerale.
Nic mu sie nie stalo, jezdzi do dzisiaj, ma przejechane okolo 60tys i nic nie cieknie.
Praktycznie od wymiany do wymiany 10tys, przy normalnej jezdzie nie trzeba bylo dolewac,
jak sie butuje i kreci do odciecia to wtedy bral wiecej, ale tez nie jakos specjalnie wiele.

Generalnie olej na lato moze byc gestszy, na zime zeby ulatwic rozruch nieco rzadszy bedzie sie sprawowal doskonale.

A przejscie z pol na pelen syntetyk tez juz przechodzilem, zadnych skutkow ubocznych.

Zablokowany