Astra II zarejestrowana jakoAstra F ???

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Czy te auto ktore kupiles nie bylo czasem sprowadzane?? Do karty i do dowodu wklepia Ci to co napiszesz na wniosku o zarejestrowanie. Kwestia tego czy jeden urzednik w okenku bedzie bardziej skrupulatny i sprawdzi jaki typ nadwozia albo inne pierdoly jakie sobie sobie wpisales na wniosku. Ja jak rejestrowalem swoja astre to wpisalem sobie na wniosku ASTRA OPC i tak mi do dowodu wklepali. Kumpel co ma identyczna jak moja ma wpisane Astra 2,0.

[ Dodano: 2008-03-17, 21:21 ]
Tak samo jest z karta pojazdu ktora wydaja przy pierwszej rejestracji auta w kraju i wklepuja dane z wniosku wiec jesli osoba ktora jako pierwsza rejestrowala auto w kraju i sie nie znala na generacjach astry wpisala na wniosku ASTRA F to i w karcie pojazdu jest ASTRA F, ale nie ma sie czym przejmowac.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4904
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Struna pisze:Zwłaszcza, że w Astrach coupe-cabrio nie występowało :D
No co Ty nie bylo astry coupe cabrio- przeciez są- bertony w kabriolecie.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#13

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Ale Bertone w Cabrio ma szmaciany dach. A założenie coupe-cabrio jest takie, że dach jest metalowy (307CC, 206CC, Micra C+C i inne)
Obrazek

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

ja też mam astra g c c

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

A ja mam astre F x1.7DTL a w dowodze mam astra 1.7DTI ...
[External Link Removed for Guests]

Gość

#16

Nieprzeczytany post autor: Gość »

no i zarejestrowałem.... oczywiście jako F.
Miły Pan w U.K. powiedział, że jak chce to mogą się zwrócić do urzędu, w którym auto było rejestrowane po raz pierwszy w kraju. Tyle tylko, że byłoby to jednoznaczne z wyrejestrowaniem auta i oczekiwaniem na wszelkie decyzje i sprostowania. Konkluzja była taka: standardową drogą urzędową zajęłoby to jakieś 1,5 miesiąca....
Więc zdecydowałem się jeździć zarejestrowany jako "F" - zobaczymy jak to wyjdzie przy ew. kontrolach.

pzdrwm i dzięki za info

Usunięty użytkownik 3235

#17

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ja w dowodzie i karcie pojazdu mam OPEL ASTRA 1.6KAT.
Tak w ogóle skoro jesteśmy przy tym temacie to powiem, że też miałem delikatne przejścia po zakupie autka. Było ono sprowadzone przez wcześniejszego właściciela i ja rejestrując na siebie miałem przez pomyłkę urzędnika wpisane, że to ja sprowadziłem auto. Po prostu pomyłkowo wpisali mi daty sprowadzenia i I rejestracji w kraju przez pierwszego właściciela i tę samą datę wklepali mi jako rejestrującemu na siebie. Ale to nie koniec. Potem jak już telefonicznie uzgodniłem z urzędnikiem- było to dzień przed wigilią, wtedy przyjęli moje zgłoszenie i powiedzieli że na stałym D.R będzie już ok. Przy odbiorze sprawdzam i jest ok. Ale wsiadając do auta coś tknęło mnie żeby sprawdzić dane z D.R z danymi a K.P. No i kolejny błąd polegał na tym, że w karcie pojazdu i na dowodzie rej. miałem różne serie dowodu rej. wpisane. Poszedłem do wydziału ponownie i poprawili mi to bez problemu. Bałagan wszędzie i roztargnienie. Poprostu od tamtej pory jak już coś odbieram to sprawdzam po kilka razy...

Awatar użytkownika
Konradopel

Astro-maniak
Posty: 607
Rejestracja: 02 wrz 2007, 19:24
Imię: Konrad
Auto: "Czekoladka"
Silnik: A14NET
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Konradopel »

A ja mam Astra T-98NB i w dowodzie i w karcie (kupowana w salonie w Polsce)
MOC BŁYSKAWICY W ZAKLĘTYM KRĘGU - OPEL
Fotki ze zlotów i wypraw - [External Link Removed for Guests]
Moja Astra - [External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 3235

#19

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ale cyrk. Każdy ma co innego napisane!

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: art »

W numerze VIN szósta litera /pozycja/ wskazuje na model jaki masz. Jeżeli masz literkę G to masz ASTRE G . Jak masz literke F to masz przeszczep. Po za tym, możesz sprawdzić w briefie ASTRA G to oznaczenie - ,,T98 ,, :/
Astra G 1.6 16V Caravan

Zablokowany