Astra 2 1,7 td czy warto było?

Awatar użytkownika
Thomas87

Przyjaciel forum
Posty: 1987
Rejestracja: 12 mar 2008, 23:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 3 razy

#11

Nieprzeczytany post autor: Thomas87 »

Cobrettii
Indianski_smyk, to jest silnik opla jak rozumiem ( bo chyba isyzu montowane nie były )
No niestety były montowane, mój tata posiada Astre G, z 2000r., 1.7dti, i właśnie ma silnik Isyzu, same problemy z nią :/
Przy 120k km, padają pompy wtryskowe, regularnie. U nas jeszcze się trzyma, choć na serwisie już mówili że się kończy :?

Indianski_smyk a Asterka wygląda ładnie :)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

No a mowia ze to w 2.0 pompy padaja. Moje zdanie to takie ze niech mi ktos pokaze silnik co w nim nie padaja pompy- nie ma takiego.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
Indianski_smyk

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2008, 22:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Indianski_smyk »

Thomas87 pisze:Indianski_smyk a Asterka wygląda ładnie :)
Dzieki ale da sie zczipowac ten silnik?
...zbyt pozytywna dlatego zakazana...

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

tak kolego to silnik opla ale powiedz mi czy za 13 tysiecy bylo warto?dzisiaj jechalem z pracy i wszystko bylo ok mam nadzieje ze juz sie nie zapali ta pomaranczowa lampeczka;d
Jeżeli z silnikiem wszystko Ok toi myśle ze było warto :) Nie jest to jakaś holendarna cena a samochodzik w miare współczesny i dosć popularny ( tani w naprawie dzieki czemu ). Jak widze to silniczek opla w astrze G jest lepszy od isuzu :D.

Ciekawe czy latwy był by swap z G do F :PP
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Yulo

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 mar 2008, 13:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Yulo »

Koledzy ja dałem prawie dwa razy więcj co wy za asterkę '01 z przebiegirm 117tysi, po tygodniu padł mi rozrusznik,( 500zł naprawa) wszyscy mechanicy mówią, że silnik jest oki ale osprzęt jest do dupy i sie siepie ostro..a jeśli chodzi o ta lampke z piorunem/silniczek to na bank chodzi u układ spalin, przy tym przebiegu to norma-przyczyna albo przepływomierz albo zawór EGR, można je wyczyścić , ale prędzej czy później czeka wymiana (jakis 500zł w benzynce, w dieslu jeszcze nie wiem, ale sie dowiem bo kumpel tez to ma w saabie, ale z silnikiem opla 2,2). MIałem to samo w starej asterce F 1,6 16V SPORT, toważyszy temu spadek mocy. A czy wy w swoich asterkach tez macie strasznie słaba jedynke...bo mnie to dobija jak ruszam ze świateł i rowwerzysta mnie wyprzedza;-/ . Pzdr

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Indianski_smyk, Nie chce cię straszyć za wczasu ale białe auto jest cholernie ciężko sprzedać. Dlatego dałeś jedyne 13000zł.
A co do samej kontrolki sprawdź sobie kody błedów to będziesz wiedział. A tak to sie tylko bajek nasłuchasz. Przyczyn może być wiele. To że takie same objawy to nie znaczy że taka sama przyczyna.

dudnej

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 23 mar 2008, 20:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: dudnej »

Yulo pisze:A czy wy w swoich asterkach tez macie strasznie słaba jedynke...bo mnie to dobija jak ruszam ze świateł i rowwerzysta mnie wyprzedza;-/ . Pzdr
U mnie jest chyba wyjątkowo słaba, mam coś z mocą :evil: Ja na pierwszym biegu przy 3000obr. mam 25km/h, a na trzecim biegu przy 3000obr. 70km/h. Bardzo proszę aby ktoś podal swoje wartości dla silnika x17dtl w astrze G dla 2000 i 3000obr. wówczas bedzie można ocenić jaki jest wplyw turbiny u mnie. Może z nią coś nie tak. Będę bardzo wdzięczny.

Zablokowany