Rozrusznik- ASTRA F

Usunięty użytkownik 3235

Rozrusznik- ASTRA F

#1

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

WITAM Wszystkich!

Jako, że mój rozrusznik w zimne dni i po bardzo chłodnej nocy "kręci" nie tak jak powinien. Tzn kręci ale w momencie kiedy silnik już odpala, wtedy słychać taki odgłos jak w małym fiacie-taki "charchot" jakby tulejek (ewentualnie bendixa).Krótko mówiąc jego praca w zimne dni nie jest "czysta"

Zaznaczę tylko, że dzieje się tylko tak kiedy jest na dworze zimno- około 0 stopni i mniej. Kiedy jest ok. +10stopni i wzwyż kręci ok

W związku z tym chcę coś temu zaradzić. Jako, że na allegro widziałem nowe rozruszniki do mojego modelu auta za ok. 130zł więc nie bawiłbym się w naprawy tylko dołożył i zakupił nowy rozrusznik.
Taki plan i chęci miałem do dziś kiedy to poszedłem do sklepu motoryzacyjnego i zapytałem (dla własnej orientacji no i z ciekawości) o cenę rozrusznika.
Pan mi podał cenę- 500-600zł- zależy od mocy rozrusznika. Wtedy zgłupiałem i podziękowałem.

W związku z tym wszystkim mam do Was pytanie, a właściwie dwa. Otóż:

- czemu ceny wg Was są tak różne? (od siebie powiem tylko, że kupując od Sprzedawcy na allegro części do auta zapytałem czemu u niego za te same płacę taniej i to dużo aniżeli w sklepie, On na to, że allegro rządzi się innymi oprawami aniżeli sklep. No ok ale aż taka różnica na rozruszniku? Allegro-130, a sklep ponad 500zł?!). Na pewno na allegro rozrusznik nie jest oryginałem ale to samo w sklepie- na bank nie jest to 100% oryginał

-czy rozruszniki do silnika benzynowego ASTRY były różnej mocy?(o dieslach nie wspomnę bo wiadome jest, że do tego typu silników są inne rozruszniki- mocniejsze, ale do benzyniaka są wg mnie te same montowane. Pan w sklepie zapytał mnie o moc rozrusznika ale nie wiem jaki mam)

Dziękuję za pomoc i zainteresowanie tematem!

POZDRAWIAM!

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ja do swojej kupiłem na szrocie za 60 zł oryginalny BOSCHA i kręci jak nowy

Krzysiek11

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszczyny
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek11 »

Na allegro często gości chińszczyzna marnej jakości.Lepiej kup dobrą używkę lub zobacz co boli twój rozrusznik.

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Rozrusznik już kupiłem nowy, za 150 zł. Już go założyłem i wszystko jest teraz ok :)

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Właśnie chciałem napisać, żebyś kupował.
To, że chińszczyzna to nie zawsze znaczy złe.
Też mam taki z tych tańszych i działa.

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Na opakowaniu było napisane: D6RA 32, a wyjąłem z auta VALEO D6RA 62. Nie wiem w czym jest różnica ale ten nowy kręci o niebo lepiej i ciszej.Na nowy mam gwarancję 1rok.

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Też miałem valeo, a ten nowy, to nawet nie wiem, pudełko już poszło do pieca :mrgreen:
Najważniejsze, że działa :D

Zablokowany