pukanie w zawieszeniu

mati83

#11

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

Panowie... Jesteście pewni, że po wymianie amorów nie muszę sprawdzać geometrii, zbierzności...? W Asi G z przodu są McPersony, tak?
Gadałem z kumplem, który jest mechanikiem i on mi mówi, ze przynajmniej trzeba to sprawdzić...

Już sam nie wiem...

Usunięty użytkownik 3235

#12

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Nie musisz ustawiać geometrii ani zbieżności po wymianie amortyzatorów. Nikt nie odbierze Ci możliwości sprawdzenia tego. Jeżeli w tej chwili Astra nie ściąga, nie tnie opon ani tym podobnych rzeczy to naprawdę nie musisz tego robić.

Ja ostatnio zmieniałem u siebie sprężyny z przodu, wyjmowałem całego McPhersona, założyłem nowe sprężyny (łożyska i poduszki amortyzatora też) i to wszystko.

Awatar użytkownika
rado85

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: rado85 »

stuki pojawiają się po jeździe nawet po niewielkich nierównościach. Ale kiedy naciskam na przednie amortyzatory to ewidentnie słychać z nich lub z poduszek pukanie, a przypominam że poduszki i łożyska zostały wymienione. Dziwi mnie jeszcze to ze kupiłem same łożyska bez tej blaszanej miseczki, które ponoć są w kompletem. Może w nich tkwi problem??

mati83

#14

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

analyzer64 pisze: w tej chwili Astra nie ściąga, nie tnie opon
Teraz jeździ jak po szynach... :mrgreen: i chciałbym, żeby tak zostało, stąd moja dociekliwość... No dobra. Jeszcze raz dzięki i już nie zawracam d... :mrgreen:

Awatar użytkownika
rado85

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: rado85 »

Marcovip pisze:A moze to nie amortyzatory sa winne?Moze to mocowanie drążka stabilizacyjnego. Określ kiedy to puka przy skrecaniu jak wjedziesz w dziure czy w jakims innym momencie.


stuki pojawiają się po jeździe nawet po niewielkich nierównościach. Ale kiedy naciskam na przednie amortyzatory to ewidentnie słychać z nich lub z poduszek pukanie, a przypominam że poduszki i łożyska zostały wymienione. Dziwi mnie jeszcze to ze kupiłem same łożyska bez tej blaszanej miseczki, które ponoć są w kompletem. Może w nich tkwi problem??

Usunięty użytkownik 3235

#16

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Mi to wygląda na zużyte amortyzatory lub luz gdzieś w zawieszeniu(ew. tuleje metalowo-gumowe wahaczy są już wybite i są do wymiany)

Awatar użytkownika
rado85

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: rado85 »

mozliwe ze to te amortyzatory, a jezeli chodzi o te tuleje wahacza to zostały wymienione.

Zablokowany