pukanie w zawieszeniu

Awatar użytkownika
rado85

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

pukanie w zawieszeniu

#1

Nieprzeczytany post autor: rado85 »

jak w temacie stuki dochodza z gornego mocowania amotryzatora
autko dwa dni temu po wymianie mocowania amortyzatora i lozyska

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Nie wiem co masz na myśli pod pojęciem "górne mocowanie amortyzatora" ale wnioskuję że nie wymieniałeś pewnie poduszki amortyzatora, a jeśli wymieniłeś cały komplet tj. łożysko, poduchę to przyczyna stuków może być np: luz na łożysku piasty, luz na końcówkach drążków kierowniczych, powodem może być zużycie się elementów gumowych drążków stabilizatora lub nadmierne luzy w mocowaniu drążków kier. do przekładni kierowniczej(maglownicy)- sprawdź to chwytając ręką za drążek przy mocowaniu do maglownicy i poruszaj góra-dół. Wtedy wyczujesz jaki jest luz w tym miejscu

Awatar użytkownika
rado85

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: rado85 »

zostalo wymienione to [External Link Removed for Guests]

i lozysko ale samo bez tej blaszki co widac tu [External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ale łożysko z blaszką stanowi komplet, nie spotkałem się jeszcze żeby oddzielnie to sprzedawali. Z tego co widzę to masz wymienioną poduszkę amortyzatora i łożysko.
Unieś auto na lewarku i poruszaj kołem, nie powinno być żadnych luzów. Jak ściągnąłeś drążki to miałeś luzy na końcówkach (sworzeń powinien ścisło się obracać w gnieździe)?

mati83

#5

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

Podłączę się z jednym krótkim pytaniem...
Niedługo bedę wymieniał wszystkie amorki i dwa łączniki stabilizatora z przodu. Czy przy wymianie musze ustawiać geometrię, bo jeden mechanior twierdzi, że tak (życzy sobie 90PLN za to :| ), a inny twierdzi, że nie ma takiej potrzeby, bo nie ma to związku z układem kierowniczym...
To jak to jest Panie i Panowie??

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

mati83 pisze:Podłączę się z jednym krótkim pytaniem...
Niedługo bedę wymieniał wszystkie amorki i dwa łączniki stabilizatora z przodu. Czy przy wymianie musze ustawiać geometrię, bo jeden mechanior twierdzi, że tak (życzy sobie 90PLN za to :| ), a inny twierdzi, że nie ma takiej potrzeby, bo nie ma to związku z układem kierowniczym...
To jak to jest Panie i Panowie??
Dokładnie tak to jest, nie ustawiasz żadnej geometrii. A tak nawiasem mówiąc to ten mechanik sporo sobie życzy za to, bo w ASO byłem ostatnio i powiedzieli mi, że 60zł to kosztuje.

mati83

#7

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

analyzer64, no właśnie tez mnie zatkało... Najlepsze jest to, że to jest serwis przy sklepie Opla w Tychach na Mikołowskiej. Kilka tygodni temu chwaliłem ten serwis w innym temacie, a teraz został taki lekki smrodek... Gdyby człowiek nie popytał gdzieindziej to zapłaciłby taka kaskę za coś zupełnie nie potrzebnego...
No nic analyzer64, dzięki za odpowiedź!! ;)

tomas.as

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 02 mar 2008, 22:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: tomas.as »

Stuki mogą wydobywać się :mrgreen: tak ze z amortyzatorów mimo ich dobrej przyczepności, moje maja 70% a mimo to są stuki i czekają na wymiane :D
tomas.as
silnik jest bogiem, prędkość nałogiem, turbo podstawą, nitro zabawą!

Marcovip

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 13 wrz 2007, 16:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Marcovip »

A moze to nie amortyzatory sa winne?Moze to mocowanie drążka stabilizacyjnego. Określ kiedy to puka przy skrecaniu jak wjedziesz w dziure czy w jakims innym momencie.

Usunięty użytkownik 3235

#10

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

A swoją drogą. Jeżeli chodzi o wymianę drążków stabilizacyjnych z przodu, to są potrzebne jakieś specjalne narzędzia (typu ściągacz itd)czy wszystko wychodzi bez problemu?

Zablokowany