Zużycie oleju

eon

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2008, 9:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: eon »

U mnie spalanie oleju na LPG to ok 0,1l oleju na 1000 km ale przyjrzę się dokładniej :D
pozdro !
EON

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

kermit88 pisze:No właśnie wy tu piszecie że wam nic nie biorą między wymianami, albo śladowe ilości a według norm katalogowych auto zużywa między wymianami ok. 7L, no bo jak norma wynosi 0.7-1000km to na 10 000 wychodzi 7L, no i nie mogę tego zrozumieć :roll: . W takim razie te normy to są jakieś brednie bo jak samochód może zużyć między wymianami więcej oleju niż go w sobie ma ?!?! :shock:
A jak samochód może spalić w ciągu 15000km więcej niż 50 litrów benzyny którą ma w baku? :idea:
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

No to zes kermit88'owi zagwozdkę zrobil :mrgreen: :mrgreen:
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

TomC

Astro-maniak
Posty: 103
Rejestracja: 11 paź 2007, 20:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: TomC »

a mi palił 2- 2,5 l na 1000km
wymieniłem uszczelniacze zaworów ale najprawdopodobniejszą przyczyną były niepracujące pierścienie zgarnające ( wymieniłem oczywiście cały komplet)
teraz jak narazie zużycie oleju żadne lub znikome
[External Link Removed for Guests]
Moje Autko: [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

przy tej ilosci łykanego oleju to wina pierscieni.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Usunięty użytkownik 3235

#16

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

0.7L oleju na 1000km to dużo. Zależy na jakich odcinkach się jeździ. Jak na krótkich+częste rozruchy silnika to oleju będzie ubywać więcej aniżeli jeżdżąc na dłuższych dystansach(chodzi o nagrzanie silnika).

W książce jest taka norma podana ale to jest absolutne max, które silnik spali na każde 1000km i jeżeli już tyle spala to trzeba się zastanowić nad wymianą/remontem silnika. Bo ta norma jest górną granicą, która dopuszcza jeszcze jazdę na tym silniku. Jeśli tyle już spala to nie jest dobrze.
Ja akurat 2 dni temu sprawdziłem stan oleju u siebie. Przejechałem już od wymiany ok.5000 i widzę, że to co miałbym dolać do stanu prawie MAX(bo do prawie MAX nalałem przy wymianie) to może ze 0.35-0.4L oleju. Czyli wychodzi na to, że na 1000km nie spali mi więcej niż 0.1L oleju. A nie wiem czym był zalany silnik w momencie zakupu(podejrzewam mineralny bo klepały zawory przy rozruchu zimnego silnika), zalałem półsyntetykiem- LOTOS SEMISYNTHETIC THERMAL CONTROL 10W40 i od tamtej pory zero klepania zaworów i innych temu podobnych rzeczy.
Zużycie oleju zależy też od jego rodzaju, firmy. Miałem kiedyś auto i jak je kupiłem to był silnik zalany MOBILem(pełen syntetyk). Koniecznie chciałem zalać oryginałem- mineralnym bo taki producent polecał i okazało się, że na 1000km spalało mi około 1L oleju. Wylałem go i zmieniłem na półsyntetyk i od tamtego momentu nie spalał więcej niż 0.2na 1000km

Marek71

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Marek71 »

TomC, Jak moją kupiłem to miała jakimś sposobem za małe pierścienie olejowe i brał ok 3l oleju na 1000 km. Dzięki temu kupiłem w dość okazyjnej cenie ;)

Po wymianie pierścieni na razie jest chyba ok. Jeszcze nie zrobiłem 1000km...
[External Link Removed for Guests]

TomC

Astro-maniak
Posty: 103
Rejestracja: 11 paź 2007, 20:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: TomC »

Moje pierścienie zgarnaijące wogóle nie pracowały - tak były zasyfione zę się nie rozchodziły.
Dwa uszczelniające były jak nówki i sam cylinder też ( ale przy takim smarowaniu to nie ma się co dziwić :) )
Pozatym (BYŁY TAM ORGINAŁY ) mają one tam sprężynę - blaszkę która zasyfia się.
nie wiem jaki olej gość lał wczesniej i kiedy ostatni raz wymieniał - może dlatego sie zasyfiły.
Teraz wymieniony cały komplet narazie przejechane około 800km i nie widzę poboru oleju.
[External Link Removed for Guests]
Moje Autko: [External Link Removed for Guests]

Zablokowany