Zużycie oleju

kermit88

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 02 sty 2008, 21:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Czermin
Kontakt:

Zużycie oleju

#1

Nieprzeczytany post autor: kermit88 »

Mam do was takie pytanie, bo czegoś tu nie rozumie. W serwisówce pisze, że zużycie oleju wynosi 75ml-100km. Czyli wychodzi że na 10 000km zużycie wynosi 7,5L. Czyli że między wymianami zużycie wynosi 7,5L a przecież w asterce mieści się 3,5L. Czegoś tu nie rozumie. Z tego by wynikało że non stop trzeba dolewać olej. A i jeszcze jedno mam astre F 99r, 151tys., Gaz i przez ok. 4000km wzięła mi jakieś 0.8L albo trochę mniej. To dobrze czy raczej nie?

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Norma wg książki to 0.7L na 1000km.Moja ASTRA (1.6 8v 97r.)bez gazu na 4000km wzięła może 0.25L. U Ciebie wychodzi, że na 1000km bierze 0.2L czyli wychodzi na to że mieści się w normie zużycia oleju(wg książki). Dodajmy do tego fakt, że masz gaz. Ja z kolei mając wcześniejsze auta to od wymiany do wymiany dolałem około 1L oleju i auta miały instalacje gazowe- czyli zużycie miałem minimalne w porównaniu do przebiegów aut(powyżej 150.000km).

Też słyszałem, że OPEL lubi pociągnąć oleju(szczególnie silniki ECOTEC) ale wracając do Twojego przypadku zużycie oleju masz w normie

[ Dodano: 2008-03-22, 13:24 ]
Norma wg książki to 0.7L na 1000km.Moja ASTRA (1.6 8v 97r.)bez gazu na 4000km wzięła MOOOŻE 0.25L. U Ciebie wychodzi, że na 1000km bierze 0.2L czyli wychodzi na to że mieści się w normie zużycia oleju(wg książki). Dodajmy do tego fakt, że masz gaz. Ja z kolei mając wcześniejsze auta to od wymiany do wymiany dolałem około 1L oleju i auta miały instalacje gazowe- czyli zużycie miałem minimalne w porównaniu do przebiegów aut(powyżej 150.000km).

Też słyszałem, że OPEL lubi pociągnąć oleju(szczególnie silniki ECOTEC) ale wracając do Twojego przypadku zużycie oleju masz w normie

Tomek1762

Astro-maniak
Posty: 1626
Rejestracja: 24 sty 2008, 20:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tomek1762 »

Mi jak narazie nie bierze ani kropelki od wymiany do wymiany z tą samą iloscią. A przynajmniej ja nie widze ubutku oleju. Astra II 1.8 16V rok 2000 przebieg 50000(pewny przebieg)
ŚMIERĆ JEZDZI SZYBKO -
DLATEGO TRZEBA BYĆ SZYBSZYM OD ŚMIERCI :d

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

Tomek 1762 nie bierze ci bo nią jeździsz tylko do kościoła, 50 tys od 2000 roku to zdecydowanie mało intensywna eksploatacja i silnik przy łagodnym traktowaniu dobrze sie trzyma:))))) co Ty kurde na benzyne nie masz:)))

Tomek1762

Astro-maniak
Posty: 1626
Rejestracja: 24 sty 2008, 20:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Tomek1762 »

tomala72 pisze:Tomek 1762 nie bierze ci bo nią jeździsz tylko do kościoła, 50 tys od 2000 roku to zdecydowanie mało intensywna eksploatacja i silnik przy łagodnym traktowaniu dobrze sie trzyma:))))) co Ty kurde na benzyne nie masz:)))
He he dobre. Ja tym autem jeżdże od wakacji i juz zrobiłem8 tys.Ja je kupiłem od laski co rzeczywiscie jezdziła do koscioła i do szkoły we Włoszech.Zgadzam sie ze to niewiele. Nawet mało. Ale własnie dlatego je kupiłem.:) Pozdrawiam:) Serdecznie:)
ŚMIERĆ JEZDZI SZYBKO -
DLATEGO TRZEBA BYĆ SZYBSZYM OD ŚMIERCI :d

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

To, że nie bierze ani kropelki to trochę przesada, bo pewna ilość w trakcie przebiegu od wymiany do wymiany po prostu odparuje no i ileś zawsze silnik go spali.Każdy silnik od wymiany do wymiany ileś oleju powinien wziąć...

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Przejmujecie się takimi malymi ilościami... oleju...

Spójrzcie na Warego :D... jego astra pali więcej oleju jak benzyny xD

kermit88

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 02 sty 2008, 21:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Czermin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: kermit88 »

No właśnie wy tu piszecie że wam nic nie biorą między wymianami, albo śladowe ilości a według norm katalogowych auto zużywa między wymianami ok. 7L, no bo jak norma wynosi 0.7-1000km to na 10 000 wychodzi 7L, no i nie mogę tego zrozumieć :roll: . W takim razie te normy to są jakieś brednie bo jak samochód może zużyć między wymianami więcej oleju niż go w sobie ma ?!?! :shock:

Usunięty użytkownik 3235

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

0.7 to akurat górna(i raczej MAX) granica jaką może zużyć silnik. Tę samą granicę miał FIAT CC700. Miałem kiedyś i ten samochodzik z LPG(!) i od wymiany do wymiany dolałem może 0.5L co dla CC700 to rzadkość

twlodar

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 lis 2007, 8:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wiskitki
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: twlodar »

Zimny silnik bierze więcej oleju, to tak dla sprostowania. Elementy uszczelniające
w silniku, gdy są zimne, nie są idealnie dopasowane i puszczają olej. Po rozgrzaniu
w zdrowym silniku branie oleju powinno maleć.

Zablokowany