Amortyzatory gazowe czy olejowe?

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Tomek1762 pisze:To w takim razie gazówki są lepsze od olejowych na Polskie drog
napisz gazowo- olejowe są lepsze od samych olejowych - bo zaraz ktoś się znów przyczepi :P
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Awatar użytkownika
rado85

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: rado85 »

Dzieki za pomoc, juz sie chyba wiem jakie wybrać. Mam jeszcze jedno pytanie jesli chodzi o te łożyska bo nie dawno były wymieniane i sprzedali mi same łożyska bez takiej metalowejk miseczki która ponoćjest w komplecie oto zdjecie [External Link Removed for Guests]

co o tym sądzicie??

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4898
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Miseczka metalowa jest malo wazna ale ta guma w niej w ktora wchodzi lozysko to juz tak- wypadalo by wymienic bo czest jest tak ze cos stuka a to moze byc przyczyna.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Oktawian

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 13 lis 2007, 21:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Oktawian »

Duza roznica jest miedzy olejowymi a gazowymi ?
Bo z tego co widze na allegro nie ma gazowych sa same olejowe firmy KAYABA ??
I po czym poznać ze zawieszenie sie juz konczy ?
Domyslam sie ze cos musi stukac pukać ale jakies szczegolne znaki przy blizszym spojezeniu na zawiesznei jakies wycieki obnizenie amorow ??

I czy jestem w stanie "sam" wymienic zawieszzenie ?? majac do dyspozycji garaz i kolegr ktory troche lapie co i jak jako przyszly mechanik ??
bo szkoda placic mechanikowi za cos co moze okazac sie w miare banalne :D

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Nie musi pukać.
Jesteś w stanie sam wymienić ,jeżeli posiadasz ściągacze do sprężyn.Albo takie pasy do ładunków (widziałem tylko FAQ z tymi pasami).

Nie jest takie trudne. Tył to godzinka roboty, z przodu troche więcej.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

G_I_Z_M_O

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 31 sty 2008, 17:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: G_I_Z_M_O »

Najprościej poznasz po tym, że samochód będzie "pływał". Tzn że jak w dołek wpadniesz to będzie bujało furą i bujało.... i bujało. Albo przy hamowaniu samochód nurkje strasznie w dół. To też objaw zużytych amorów.
Sajmon mówi ......

KwL

Astro-maniak
Posty: 168
Rejestracja: 03 kwie 2008, 22:42
Imię: Konrad
Auto: ASTRA G
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: KwL »

ja mam pytanko w sprawie amorków sportowych,zakupilem moja asterke miesiac temu okazalo sie jak zajrzalem do kanału ze ma sportowe sprezyny i amortyzatory super sie jezdzi ale po rownej drodze jak po stole a na rownosciach jest nie za super trzesie, sprezyny sa prawdopodobnie jak mierzylem 60mm/40mm.W tym rzecz ze chce je zmienic ale nie tracac bardzo na wyglądzie samochodu myslalem zeby wymienic i wstawic amorki zwykle seryjne a sprezyny wsadzic 35mm/20mm co wy na to czekam na wasze zdanko a i moze rad fachowca jakiegos co takim asterixem z zawieszeniem jak ja sie porusza...po naszych polskich drogach........... :) dodam ze sprezyny sa firmy Fk a amorki tlyko wiem ze sa w kolorze niebieskim

mati83

#18

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

A powiedzcie mi, jakie amorki są w serii w Asi G Caravan? Będę na dniach wymieniał wszystkie 4 i właśnie zastanawiem się, które wziąć? Wiem, że bedą KYB, ale nie wiem czy gazówki czy olejowe? Cenie sobie przede wszystkim trwałość i wygodę, a dopiero później wygląd czy osiągi... Które będą trwalsze i wygodniejsze...??

Pozdrawiam!!

Zablokowany