Amortyzatory gazowe czy olejowe?

Awatar użytkownika
rado85

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Amortyzatory gazowe czy olejowe?

#1

Nieprzeczytany post autor: rado85 »

Witam, pewnie ten temat był już maglowany wiele razy no ale cóz zacznijmy go raz jeszcze :D . Szykuje sie u mnie wymiana wszystkich czterech amorów i jakie wybrac gazowe( ponoć są dobre, ale strasznie trzesie na naszych drogach), czy olejowe (podobno mniej trwalsze) i jakiej firmy. I co jeszcze należy wymieńić przy wymianie amorków, żebym nie musiał robić dwa razy tej samej roboty. Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie. Z góry dziekuje :>

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Darek »

rado85, osobiście polecam gazowe

Mamanek

V.I.P.
Posty: 978
Rejestracja: 12 mar 2008, 17:02
Imię: Adam
Auto: Opel Astra GSi
Silnik: C20XE+
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Mamanek »

Rowniez polecam gazowki, wytrzymalsze, a to ze bardziej trzesie to moim zdaniem mit...
Jesli juz wywalasz 4 amory to bym sprawdzil jak wygladaja poduszki amorkow z przodu, jak juz jest guma popekana i troche wybita w gore to tez warto zmienic, ale razem z lozyskami ;)

Powodzenia :)
GSi to odwzajemniona miłość , więc jeśli nie czujesz tej miłości, to błagam Cię!
Zmień samochód!!!


M&M Team

Awatar użytkownika
rado85

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: rado85 »

no dobrze punkt dla gazowych, a jakie mozecie polecic firmy

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Mamanek pisze:Jesli juz wywalasz 4 amory to bym sprawdzil jak wygladaja poduszki amorkow z przodu, jak juz jest guma popekana i troche wybita w gore to tez warto zmienic
Nie warto... TRZEBA!!
Ja mam z przodu gazowki firmy Corven. Niby jakieś tanie g... ale spisywały się naprawdę świetnie! Teraz mam krótsze i czerwone sprężyny, więc twardo jak diabli. Kupuję więc amory gsi bo szkoda mi tych niszczyć a są niewiele jeżdzone. Na tył kupiłem gazowe kayaby gsi, na dniach założę. Ta firma (KYB) uchodzi za bardzo dobrą i niedrogą. Zobaczymy jak się bedą spisywać.

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: suchy »

z polecenia użytkowników kupiłem KaYaBy gazowe na przód do HBetki i nie żałuję... KYB mają podobno najlepszy stosunek jakości i jakości
żałuję, że jak zmieniałem tył to nie wczytałem się w temat i założyłem olejowe DELPHI, żadna rewelacja, ale chwilowo zostaną bo mam inne wydatki w planach, czyli.... komplet amorków do caravanki :P (ehhh, dwa samochody na utrzymaniu)
tu napewno pójdą gazówki na przód i tył, i najprawdopodobniej będą to KaYaBy...
jestem już stary...

Tomek1762

Astro-maniak
Posty: 1626
Rejestracja: 24 sty 2008, 20:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Tomek1762 »

Ja i mój mechanik doszlismy do wniosku ze jak na Polskie drogi najlepsze są gazowo-olejowe. A jeśli sie nastawiac na takie lub takie to napewno gazowe:) :mrgreen:
ŚMIERĆ JEZDZI SZYBKO -
DLATEGO TRZEBA BYĆ SZYBSZYM OD ŚMIERCI :d

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: suchy »

a co do elementów, które można wymienić przy okazji to tak jak wyżej napisano podpory amortyzatora, łożyska - w sumie nieduży wydatek (ok.20pln za podporę, ok.10pln za łożysko)
sprzedawca będzie namawiał na nowe odboje, ale to rzadko trzeba wymieniać... ewentualnie osłony, jeśli są połamane - ale to można ocenić na samochodzie
jestem już stary...

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Tomek1762 pisze:Ja i mój mechanik doszlismy do wniosku ze jak na Polskie drogi najlepsze są gazowo-olejowe. A jeśli sie nastawiac na takie lub takie to napewno gazowe:)
Zmien mechanika jesli mowi ze sa amorki gazowo olejowe i gazowe bo widac odrazu ze niewiele wie i sam za duzo w zyciu nie naprawial. Sa amorki olejowe i gazowe( gazowe maja w sobie olej w celu studzenia i smarowania inaczej by podzialaly moze ze dwa dni).
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Tomek1762

Astro-maniak
Posty: 1626
Rejestracja: 24 sty 2008, 20:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Tomek1762 »

wesoł pisze:Zmien mechanika jesli mowi ze sa amorki gazowo olejowe i gazowe bo widac odrazu ze niewiele wie i sam za duzo w zyciu nie naprawial. Sa amorki olejowe i gazowe( gazowe maja w sobie olej w celu studzenia i smarowania inaczej by podzialaly moze ze dwa dni).
No to cos mi sie zdaje ze trza go zmienic. To w takim razie gazówki są lepsze od olejowych na Polskie drogi :mrgreen:
ŚMIERĆ JEZDZI SZYBKO -
DLATEGO TRZEBA BYĆ SZYBSZYM OD ŚMIERCI :d

Zablokowany