Hałas w aucie po zmianie felg

rafica

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

Hałas w aucie po zmianie felg

#1

Nieprzeczytany post autor: rafica »

Witam mam problemik, otóż po zmianie na aluminiowe felgi zrobiło sie w aucie głośno i dodatkowo kiepskawo się jeździ ,podczas jazdy odczuwam lekkie bicie na kierownicy.opony i felgi kupiłem używane,zawiozłem wszystko jeszcze zimą do serwisu opon i tam mi to wszystko wyważyli i miało być dobrze felgi powiedzieli że są proste i nie mieli z nimi żadnych problemów.Co to może być? Pierścienie centrujące ? może są za małe bo nie wiem jak to ma być ale jak zdejmuję koło to pierścień zostaje na piaście a w feldze ma taki delikatny luz.

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: riko »

pierścień kolego to wchodzi na ścisk-musi tak być :evil:

[ Dodano: 2008-03-30, 19:39 ]
Żadnego luzu.A sprawdzałeś geometrię na stacji diagnostycznej?Opony zimowe są miękkie i nie czuć drgań w zawieszeniu.
Caravan do końca...

rafica

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: rafica »

Tak też myślałem ,u mnie spokojnie lekko jednym paluszkiem można go wyjąć z felgi.

[ Dodano: 2008-03-30, 19:45 ]
W zeszłym roku zmieniałem tylko opony na stalówkach i nie było żadnych problemów z geometrią?

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: riko »

to ja już nie wiem???Sprawdż geometrię profilaktycznie.
Caravan do końca...

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Podczepie sie.
po wymianie kół i zeszczotkowaniu rdzy z bębnów, po założeniu letnich podczas jazdy dało sie slyszec jakby rdza tarla przy kazdym obrocie. ok to ustapilo, ale zmienilo sie w jakby chrzęst gumy w jednym miejscu przy obrocie. Kurcze, troche sie balem, ale kilka razy juz cisnalem i wszystko w porzadku. Ciśnienie sprawdzane - wszystko ok. ale brzmi tragicznie. sprawdze jeszce jutro, ale szczerze to troche sie boje, bo brzmi jak stary , gumowy kapeć na wypolerowanej pastą podłodze z PCV.
Opony z 2003... kurde, chyba do wymiany.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

contraband pisze:Podczepie sie.
po wymianie kół i zeszczotkowaniu rdzy z bębnów, po założeniu letnich podczas jazdy dało sie slyszec jakby rdza tarla przy kazdym obrocie. ok to ustapilo, ale zmienilo sie w jakby chrzęst gumy w jednym miejscu przy obrocie. Kurcze, troche sie balem, ale kilka razy juz cisnalem i wszystko w porzadku. Ciśnienie sprawdzane - wszystko ok. ale brzmi tragicznie. sprawdze jeszce jutro, ale szczerze to troche sie boje, bo brzmi jak stary , gumowy kapeć na wypolerowanej pastą podłodze z PCV.
Opony z 2003... kurde, chyba do wymiany.
A kiedy czysciles bebny w srodku z pylu ? o ile wogule....

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Nie czyscilem. Autko stoi u mnie od 2 tyogdni.
Miałem rozbierać bębny przy zmianie opon na letnie, ale nie miałem wiele czasu.
Póki co nic nie trze i nie przeszkadza. jest OK, ale i tak trzeba będzie tam zajrzeć, jak będę miał chwilkę czasu.

rafica

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: rafica »

No i po problemie! 4 nowe oponki i większe pierścienie i jest cacy.Wyszło mi bokiem sknerstwo na oponkach :cry: Człowiek taki stary a taki g....

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: riko »

Nówki to zawsze lepiej.Na oponach się nie oszczędza.Pozdrawiam.
:lol:
Caravan do końca...

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

rafica pisze:opony i felgi kupiłem używane,zawiozłem wszystko jeszcze zimą do serwisu opon i tam mi to wszystko wyważyli i miało być dobrze felgi powiedzieli że są proste i nie mieli z nimi żadnych problemów.
to ja jeszcze dodam że koła wyważa się przed założeniem a nie kilka miesięcy wcześniej bo co to da że wyważysz jak się potem lekko odkształcą opony przez zimę i koła mogą się rozważyć.

Zablokowany