Dymi mi jak czołg !

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

2500obrotów to nawet turbina Ci nie zacznie odpowiednio pompować :D

zaletą takiego jeżdżenia jest małe spalanie. Jak jeżdżę normalnie to staram się właśnie zmieniać przy 2500 obrotów, ale częsciej zmieniam przy 3.5 a czasem przy odcince :D

Lukassuss

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 10 wrz 2007, 19:33
Imię: Łukasz
Auto: Astra G Kombi
Silnik: X20DTL
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Lukassuss »

Joszi - tak ciut nie w temacie ale mamy te same silniki więc z ciekawości zapytam - jaki olej lejesz do swojego asterixa?

Chodzi mi czy półsyntetyk czy mineralny bo już różne opinie słyszałem - a to że mineralny może spowodować problemy z turbiną a to że półsynytetyk może rozszczelnić starszy silnik itp. Ja mam mineralnego Elfa 15W40 do turbodiesli - tak mi poradził mechanior...

berek00

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brać kase?
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: berek00 »

Też mam Astre z silnikiem Isuzu i u mnie dymu nie ma wcale nawet jak go kręce na max obroty. Sprawdź sobie filtr powietrza i czy zawory nie są źle ustawione. Możliwe jest tez jak koledzy pisali, że masz za dużą dawke paliwa na pompie. Polecam Diesel Serwis Moszczenica w Małopolsce, jak chcesz numer to pisz.
Nie ma jak Astra....It's My Life

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Lukassuss pisze:Joszi - tak ciut nie w temacie ale mamy te same silniki więc z ciekawości zapytam - jaki olej lejesz do swojego asterixa?

Chodzi mi czy półsyntetyk czy mineralny bo już różne opinie słyszałem - a to że mineralny może spowodować problemy z turbiną a to że półsynytetyk może rozszczelnić starszy silnik itp. Ja mam mineralnego Elfa 15W40 do turbodiesli - tak mi poradził mechanior...
leje mineralny. jak astra przyjechała z niemiec 4 lata temu to miała półsyntetyk a ja przy pierwszej zmianie wlałem mineralny. Tylko że ja leję olej taki dla ciężarówek :D JAk na razie elf dla ciężarówek lepiej się sprawuje niż olej shella dla osobówek (ten tez testowałem)
mam już 40tyś ostrego katowania na mineralnym i nic się nie dzieje. Jedynie zimą jak silnik jest zimny można odczuć trochę inną pracę silnika niż na półsyntetyku dopuki się silnik nie nagrzeje.

[ Dodano: 2008-04-12, 15:12 ]
co do tego kopcenia to jak możesz to sprawdź czy nie ma oleju w intercoolerze. odkręć tę rurkę u dołu intercoolera, Czasem tam się zbiera olej i to może powodować kopcenia

Zablokowany