Jak to w końcu jest z tymi Unidenami?

wszystko co się wiąże z CB
ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Kazdy zrobi co uzna za stosowne nie zawsze z prawem :)
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

i kazdemu podkreślam kazdemu proponuje to radio chociaz jest nielegalne. Bo bo prezident o wartości 500zł działa tak samo jak to radio. Jeśli ktoś mi powie teraz że są różnice to są takie jak pojemnośc 1,6 a 1,8 czyli tyle co nic. A wiara zadaje pytania takie czy za 250zł czyli jakies wg nowych cb radiowców badziew bo co można mieć za 250zł a jak kupią jonego za 500 to sa pewni że to super wypas i z unidenem jak niebo z ziemią porównanie a tu h.... bo działa tak samo
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

kiler530: a "słyszałeś" Unidena nadającego na kanale obok? Bo są tacy, którzy słyszeli i właśnie za to jest on niedopuszczony do obrotu na terenie RP.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

kszychu pisze:kiler530: a "słyszałeś" Unidena nadającego na kanale obok? Bo są tacy, którzy słyszeli i właśnie za to jest on niedopuszczony do obrotu na terenie RP.
to wynika z malej wiedzy kupujacego ktory kupujac na alledrogo swoje pierwsze CB trafi na wielka okazje czyli nie przesterowane radio :) i po co maja dopuscic Unidena zza oceany za 200 zl jak mozna regionalnego Presidenta za 500 zl ??
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

venom

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 18 lis 2007, 14:41
Imię: Michael
Auto: V850
Silnik: B5252S
Województwo: śląskie
Lokalizacja: MCE
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: venom »

A dlaczego towar z chin jest taki tani i non stop się słyszy, że to czy tamto świeci w nocy, to wydziela jakieś substancje itp? Prawda jest taka, że nikt dobrego sprzętu nie sprzedaje za pół ceny. Dlaczego kawa rozpuszczalna w tesko kosztuje 8zł za 200g a neska 16zł? Bo marka? Nie, bo jest różnica w smaku, a jak tego nie czujesz to masz coś nie tak z kubkami smakowymi. Dlaczego celeron jest tańszy od pentiuma? Pomimo że "szybszy"? Bo jest robiony z odpadów po pentiumie. Dlaczego radia samochodowe no-name są tańsze? Przecież też grają, a mimo to wybieracie lepsze, firmowe - proste, materiały wykorzystane do produkcji tych firmowych są lepszej jakości co za tym idzie czyściej grają.
Każdy kupuje to na co go stać! A ja kupiłem prsidenta tylko dlatego, żeby dwa razy nie wydawać kasy... a przeważnie co tanie to zawsze w plecy*!

*od każdej reguły jest wyjątek ;)
Obrazek

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

venom, Uniden jest tak samo firmowy w stanach jak president u nas
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

venom

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 18 lis 2007, 14:41
Imię: Michael
Auto: V850
Silnik: B5252S
Województwo: śląskie
Lokalizacja: MCE
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: venom »

Chodziło o to ile kary za brak homologacji:
Zależy jak się trafi. Uniden 520 ma cofniętą homologację w UE bo to radio jest po prostu zerżnięte z Presidenta, zwykła kopia.
W Polsce ponoć nic nie grozi, ale jesteśmy w UE i w końcu ktoś się za to weźmie.
Kolegę zatrzymali Niemcy, miał Unidena. Radio zabrali do depozytu. Po dwóch tygodniach (nie pamiętam dokładnie, ale to akurat mało ważne), dostał radio z powrotem, tyle, że przewiercone przez środek. Do tego 200 euro mandatu plus koszty przesyłki paczki
:mrgreen:

Tece

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 14 paź 2007, 9:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław / Radomsko
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: Tece »

Hmmm wiecie co. Mam kumpla w drogówce i gadałem z nim na ten temat. Powiedział mi że NIGDY nie sprawdzali żadnego radia - nawet im to na myśl nie przyszło... Jestem ciekaw jeszcze jednego- komórki w ręku trzymać nie mozna a gruche tak. Ciekawe kiedy ktoś coś wymyśli...
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Jimmy->Alan 18->Alan 28->Alan 87->Jackson->PRO520XL

Awatar użytkownika
Jutka

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 30 gru 2008, 8:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: Jutka »

To jest sprawa indywidualna - nieliczna część policjantów to sprawdza, większość jednak tego nie robi, prawda jest jednak taka, że bardzo dużo ludzi posiada radio bez homologacji i oni nie są w stanie ani tego zabronić, ani wszystkich sprawdzić.
Mała rzecz, a cieszy!

thot

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2009, 11:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żarki
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: thot »

venom pisze:Chodziło o to ile kary za brak homologacji:
Zależy jak się trafi. Uniden 520 ma cofniętą homologację w UE bo to radio jest po prostu zerżnięte z Presidenta, zwykła kopia.
W Polsce ponoć nic nie grozi, ale jesteśmy w UE i w końcu ktoś się za to weźmie.
Kolegę zatrzymali Niemcy, miał Unidena. Radio zabrali do depozytu. Po dwóch tygodniach (nie pamiętam dokładnie, ale to akurat mało ważne), dostał radio z powrotem, tyle, że przewiercone przez środek. Do tego 200 euro mandatu plus koszty przesyłki paczki
:mrgreen:
Odświeżę trochę temat...

Co do Unidena 520 to naprawdę OK radyjko... A co do kopii to się nie zgodzę że Uniden jest kopią Presidenta... Bo to właśnie Uniden produkował na początku radia dla Presidenta...
Ot tyle tylko dodam...


A poza tym kopia nie kopia, tanie i dobre ;) no jedynie ten brak homologacji :P

ODPOWIEDZ