CB-radio w ASTRA III

wszystko co się wiąże z CB
FranekDolas

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2014, 16:26
Imię: Tomek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

Re: CB-radio w ASTRA III

#211

Nieprzeczytany post autor: FranekDolas »

Myślałem o tej antence,bo podobno nie ma niezadowolonych jej uzytkowników,ale zdecydowanie jestem zwolennikiem krótkich anten.Maksymalnie 100-120cm Co byście polecali w tej długości?Zastanawiam się nad Sirio AS100 Czy ktoś miał styczność z tą antenką?

marynarz41

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 26 kwie 2013, 7:12
Imię: Wojtek
Auto: opel astra kombi
Silnik: 1.6 X16SZR
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Świecie

#212

Nieprzeczytany post autor: marynarz41 »

Witam nie wiem jak w Asterce III ale w F bardzo dobrze sie sprawuje!!!Pozdrawiam

FranekDolas

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2014, 16:26
Imię: Tomek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

#213

Nieprzeczytany post autor: FranekDolas »

Założyłem Sirio AS 100 dużo lepiej z odsłuchem ale nadal czasami występują piski i zakłocenia.

stalowy22

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 16 mar 2011, 21:03
Imię: Łukasz
Auto: Astra K ST 2017;
Silnik: 1.4 TURBO 150 KM
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#214

Nieprzeczytany post autor: stalowy22 »

FranekDolas pisze:Myślałem o tej antence,bo podobno nie ma niezadowolonych jej uzytkowników,ale zdecydowanie jestem zwolennikiem krótkich anten.Maksymalnie 100-120cm Co byście polecali w tej długości?Zastanawiam się nad Sirio AS100 Czy ktoś miał styczność z tą antenką?
Pewnie już za późno ale powiem Ci, że ja mam Sirio AS 100, przy współpracy z Presidentem Harry III daje niezłą robotę...maksymalna odległość nadawania/odbierania (słyszałem się ze znajomym na A4 podczas trasy na 2 auta ) to 10-12 km...liczyliśmy po słupkach...

Oprócz tego antena sama w sobie ok, choć mi np. po roku wtyka do radia padła i musiałem wymieniać i przy okazji przedłużałem kabel co by się lepiej w aucie układał...

Sama antena stoi na skraju dachu po lewej stroni tuż przy klapie...mam Astrę III Kombi.
Astra 5?

FranekDolas

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2014, 16:26
Imię: Tomek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

#215

Nieprzeczytany post autor: FranekDolas »

Własnie przyszła antenka Sirio AS100 ale wydaje mi sie ze zbiera wiecej zaklocen niz President Arizona.Kolego czy radio odbiera czysto?nie masz zaklocen od wtryskiwaczy?U mnie przy Lafayette Ermes Pro strasznie zakłoca.Jak chce żeby nie było zakłoceń musze bardzo skręcić sql Wtedy znowu nie słychać praktycznie nic ponieważ słychać Tylko te najsilniejsze sygnały.Zastanawaiam się nad zmianą radia na to co Ty masz jeśli faktycznie nie ma na nim zakłóceń.Nagram film i postaram się wrzucić.


[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Nakashi

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:03
Imię: Mariusz
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: OOL
Kontakt:

#216

Nieprzeczytany post autor: Nakashi »

Coś takiego? :P
Obrazek
Obrazek

stalowy22

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 16 mar 2011, 21:03
Imię: Łukasz
Auto: Astra K ST 2017;
Silnik: 1.4 TURBO 150 KM
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#217

Nieprzeczytany post autor: stalowy22 »

Mój zestaw cały czas leci na skręconym autofiltrze...stwierdziłem, że jak mam coś słyszeć to i tak usłyszę...

Czasami przełączam na ręczne ustawienia filtra i wtedy mniej więcej na połowie skali stoi...słychać wszystko i nie ma co narzekać...a od silnika nie słyszę żadnych szumów...czy też pisków...gra maszyna...

FranekDolas

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2014, 16:26
Imię: Tomek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

#218

Nieprzeczytany post autor: FranekDolas »

Testowałem kilka radyjek.Najlepiej radzi sobie z pierdzeniem Lafayette Ermes Pro.Poprawiłem ASQ że wpuszcza nawet słabe sygnały.Odziwo Ermes działa dużo lepiej niż markowe presidenty.Antenka Sirio Omega 27

hubertus90

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 03 cze 2015, 21:21
Auto: Astra H
Silnik: Z16LET
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#219

Nieprzeczytany post autor: hubertus90 »

Marcin070878 pisze:QR_BBPOST Ja CB radio zamontowałem tak :

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Chodziło mi oto żeby go nie było widać, nie rzucało się w oczy ale było pod ręką.
Witam, pisałem odnośnie montażu radia cb ,w miejscu popielniczki do kolegi Marcin070878 na pw,ale nie odp. więc może ktoś inny, udzieli mi kilku porad, jak to zrobić?

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#220

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Dorabiasz zaslepkę na wzór ori wkładu i wycinasz w niej otwór wielkości radia. Nie wiem czy on nie od dzielił frontu od reszty radia bo coś mało miejsca tam jest, żeby weszło całe.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ